Święto włoskiej piosenki. Festiwal w San Remo

IAR
Katarzyna Karaś 14.02.2012
Adriano Celentano
Adriano Celentano, foto: fot. screen z Youtube.com

Festiwal rozpocznie się już dziś wieczorem. Główną gwiazdą będzie dawny król włoskiego rock and rolla, 73-letni już Adriano Celentano.

Celentano od lat już nie wykonuje słynnych wygibasów, które sprawiły, że przylgnął do niego przydomek "elastyczny". Teraz jest statecznym starszym panem, przeplatającym swoje piosenki długimi monologami na temat walki o pokój, ochrony środowiska i następstw kryzysu. Wypełni nimi dużą część pierwszego festiwalowego wieczoru.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Za występ artysta otrzyma 700 tysięcy euro, które przeznaczy na cele dobroczynne - pomoc wielodzietnym rodzinom i budowę szpitali w Sierra Leone i Sudanie.Festiwal poprowadzi młodszy od Celentano o sześć lat Gianni Morandi, a gościnnie wystąpią Jose Feliciano, Patti Smith i Macy Grey. Nie przyjadą do San Remo Madonna, Stevie Wonder i Lady Gaga: ich honoraria przekraczały możliwości organizatorów.

IAR,kk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Eksperci: po II turze będzie czas na analizę wyborów

Eksperci: po II turze będzie czas na analizę wyborów

Zamieszanie wokół liczenia głosów oddanych w wyborach nie służy samorządom - do takiego wniosku doszli goście "Pulsu Trójki": prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Filip Pazderski z Instytutu Spraw Publicznych.

Prof. Piotr Gliński: mamy kryzys państwa

Prof. Piotr Gliński: mamy kryzys państwa

- Jeżeli 1/5 obywateli w wyborach do sejmików wojewódzkich oddaje nieważny głos, to jest to bardzo niepokojące. Niewątpliwie coś się musiało stać - mówi w Jedynce prof. Piotr Gliński, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

Bądź z nami w kontakcie: