Aplikacje prawnicze? Najłatwiej w Krakowie

PAP
Artur Jaryczewski 23.02.2012
Aplikacje prawnicze? Najłatwiej w Krakowie
, foto: (fot. sxc.hu)

Absolwenci prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego byli najlepiej przygotowani do ubiegłorocznego egzaminu na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Absolwenci UJ od 4 lat, od kiedy Ministerstwo Sprawiedliwości przeprowadza swoje analizy, w największym odsetku dostają się na aplikacje korporacyjne. W 2011 r. w pierwszej trójce znalazły się też uniwersytety: Łódzki i Śląski.

W porównaniu z 2010 r. gorsze wyniki podczas egzaminów osiągnęli absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego (w zestawieniu spadli z 2. na 5. miejsce), Wrocławskiego (z 4. na 11.) oraz Gdańskiego (z 5. na 8.). Lepiej wypadli kończący Uniwersytet Rzeszowski (awans z 11. na 4. pozycję) oraz Śląski (z 6. na 3.).

aj

Czytaj także:

Komentarze:

Zaloguj się, nie będziesz musiał wpisywac kodu obrazkowego!
Skomentuj
0 komentarzy
    brak

Powiedzieli w Polskim Radiu

13. Piknik Olimpijski: święto sportu!

- Dużą atrakcją dla gości pikniku będzie możliwość spróbowania sił z naszymi medalistami olimpijskimi - mówił w radiowej Jedynce Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl.