Polskę zalewa tanie paliwo. "To potężne ssanie"

25.03.2012 17:20
"Wprost" pisze o zalewie północnej Polski tanim rosyjskim paliwem z Kaliningradu.
Polskę zalewa tanie paliwo. To potężne ssanie
Foto: sxc.hu

Tygodnik podkreśla, że dzięki przemytowi powstają tam garażowe stacje paliw, oferujące benzynę po 4,5 zł za litr, przy cenie na legalnych stacjach w okolicach 6 złotych. To już nie jest mały prywatny import, ale potężne ssanie taniego paliwa z obwodu kaliningradzkiego - pisze gazeta i przypomina, że niedawno straż graniczna i celnicy u mieszkańca Gołdapi odkryli magazyn z czterema tysiącami litrów diesla.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

Paliwo do Polski trafia zgodnie z przepisami - kierowcy mogą przewieźć przez granicę pełny bak i 10 litrów w kanistrze. Stąd też najbardziej poszukiwanym samochodem do szmuglu jest volkswagen passat z 1993 roku wyposażony w 100 litrowy bak.
Popyt na tanie paliwo wykorzystuje rosyjski Łukoil, który pod granicą stworzył stację paliw, obsługującą Polaków wożących paliwo w bakach. Stacja jest specjalnie wyposażona w pochylnię, by paliwa nalać "pod korek".

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Cichociemni

Czytaj także

"Rząd obniża cenę paliwa tylko przed wyborami"

29.01.2012 13:16
W ponad 80 miastach przeciwko wysokim cenom i podatkom nakładanym na paliwa protestowali kierowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen przejmie Grupę Lotos?

07.02.2012 11:34
Lotosowi potrzebny jest inwestor strategiczny. A ponieważ za granicą chętnych nie widać, trzeba ich szukać w kraju - mówi minister skarbu Mikołaj Budzanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga ropa wyczyści nasze kieszenie

02.03.2012 13:09
Duży udział rachunków za energię i paliwa w polskim koszyku inflacyjnym oznacza, że Polska "silnie i bezpośrednio" odczuje skutki ostatnich zwyżek cen ropy.
rozwiń zwiń