Noc spowiedzi w Krakowie dla tych, którzy zwątpili

IAR
Sylwia Mróz 27.03.2012
Noc spowiedzi w Krakowie dla tych, którzy zwątpili
foto: sxc.hu

Noc muzeów już była, ale noc spowiedzi na taką skalę jeszcze nie.

W czterech krakowskich kościołach będzie dzisiaj można skorzystać z tego sakramentu dosłownie pod osłoną nocy. Zależy nam szczególnie na tych, którzy - z różnych powodów - odeszli od kościoła - mówi ojciec. - Jest to forma dotarcia do ludzi, którzy są poza kościołem. Dużo się mówi o nowej ewangelizacji ludzi, którzy odeszli od Kościoła. I to jest właśnie jeden z tych elementów - mówi Maciej Okoński, dominikanin.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

- Wybór pory ma znaczenie symboliczne. Noc jest takim czasem, gdy lubimy rozmawiać, chodzić gdzieś, spotykać się. W końcu nie bez powodu mówi się "nocne rozmowy Polaków". Ta pora jest szczególna. Ciemność jest symbolem grzechu, zła, samotności, więc jest to dobry czas, w którym możemy spotkać się z Chrystusem, który jest zmartwychwstały i może odpuścić mi grzechy - dodaje ojciec Maciej Okoński.

Spowiedź odbędzie się w czterech krakowskich kościołach: Dobrego Pasterza na Prądniku Czerwonym, kolegiacie św. Anny, kościele Świętego Krzyża oraz Bazylice oo. Dominikanów. Księża spowiadać będą od godz. 21 do 3 w nocy.

IAR, sm

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Temat nadchodzących wyborów prezydenckich zdominował rozmowę w "Sterniczkach". Czy Bronisław Komorowski dobrze sprawuje urząd i czy ktoś ma szansę go pokonać w wyborach - dyskutowały Anna Grodzka, Leokadia Oręziak , Monika Płatek i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Bądź z nami w kontakcie: