Rezydencja prezydenta Ukrainy poraża przepychem

IAR
Agnieszka Kamińska 06.04.2012
Rezydencja prezydenta Ukrainy poraża przepychem
foto: pravda.ua

Portal „Ukraińska Prawda” opublikował zdjęcia wnętrza jednego z budynków rezydencji Wiktora Janukowycza.

„Ukraińska Prawda” i inne portale prezentowały do tej pory zdjęcia z satelitów, samolotów i łodzi. Pokazywały one ogromne terytorium z kilkoma wielkimi budynkami. Wśród nich był czteropiętrowy dom zbudowany przez jedną z fińskich firm oraz „pałac na wodzie” na brzegu zalewu Dniepru.

Zdjęcia tego ostatniego publikuje teraz „Ukraińska Prawda”. Według portalu, jego budowa kosztowała 75 milionów hrywien, czyli około 30 milionów złotych. Główną część pałacu stanowi sala balowa wykończona drogimi gatunkami drewna. Jest tam także marmurowa podłoga i żyrandole za równowartość 300 tysięcy złotych każdy.
Oficjalnie właścicielem rezydencji Międzygórze jest kilka firm - słupów. „Ukraińska Prawda” udowodniła ich związek z Wiktorem Janukowyczem i jego rodziną.
Wśród nich jest syn prezydenta Ołeksandr, który jest właścicielem banków i firm budowlanych oraz hoteli. Latem jego holding zajmujący się biznesem hotelowy ma zamiar wejść na warszawską giełdę. Według miesięcznika „Forbes” Ołeksandr Janukowycz zajmuje 98. miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

IAR, agkm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Temat nadchodzących wyborów prezydenckich zdominował rozmowę w "Sterniczkach". Czy Bronisław Komorowski dobrze sprawuje urząd i czy ktoś ma szansę go pokonać w wyborach - dyskutowały Anna Grodzka, Leokadia Oręziak , Monika Płatek i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Prezydencki peleton na start. Konflikt na Ukrainie zdominuje kampanię?

Prezydencki peleton na start. Konflikt na Ukrainie zdominuje kampanię?

Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o przygotowaniach partii politycznych do wyborów prezydenckich. Wiadomo, że do I tury dojdzie 3, 10 albo 17 maja. - Każdy z kandydatów na prezydenta będzie chciał "tematyzować" kampanię ze względu na własne perspektywy sukcesu - uważa prof. Ewa Marciniak z UW.

Bądź z nami w kontakcie: