Kielce: ruszają warsztaty z rekonstrukcji piersi

IAR
Gabriela Skonieczna 13.04.2012
Kielce: ruszają warsztaty z rekonstrukcji piersi
foto: Glow Images/East News

Jak podkreśla chirurg Artur Bocian, na zachodzie Europy odtworzenie piersi po mastektomii jest normą. Także w Polsce tego typu operacji wykonywanych jest coraz więcej.

Czołowi specjaliści w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej piersi w Polsce i Europie wezmą wezmą udział w warsztatach chirurgicznych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Onkoplastyka to tzw. zabiegi oszczędzające, polegające na usunięciu tylko fragmenty piersi (guza i okolicznych tkanek).

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

- Nowoczesne metody leczenia sprawiły, że do zoperacji onkoloplastycznych kwalifikują się także kobiety, które wcześniej nie mogły być poddane takim zabiegom - podkreśla doktor Artur Bocian..

Coraz więcej Polek ma szanse na rekonstrukcje

We Włoszech, Niemczech czy Wielkiej Brytanii leczenie raka piersi nieodzownie wiąże się z rekonstrukcją piersi. W niektórych przypadkach pacjentki z opóźnieniem mogą być poddane odtworzeniu piersi, ale od samego początku leczenia wiedzą, że mają taką możliwość - wyjaśnia chirurg.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii rekonstrukcje piersi są przeprowadzane od roku, zainteresowanie nimi wśród pacjentek systematycznie rośnie.

IAR, gs

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Pierwszy szczyt Donalda Tuska. "Angela Merkel była zachwycona"

Pierwszy szczyt Donalda Tuska. Angela Merkel była zachwycona

Donald Tusk ma za sobą pierwszy szczyt w roli przewodniczącego Rady Europejskiej. Zamiast dwudniowej narady, nocnych rozmów i sporów o sformułowania we wnioskach ze szczytu, było kilkugodzinne spotkanie, które zakończyło się około północy. To zdarzenie skomentowali w radiowej Jedynce Bogusław Chrabota i Michał Kacewicz.

Bądź z nami w kontakcie: