Proces miliardera za kościelną ziemię. "Jestem czysty"

PAP
Martin Ruszkiewicz 26.04.2012
Przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się, 26 bm. proces jednego z najbogatszych Polaków Jacka D. (4P) i członków jego rodziny
Przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się, 26 bm. proces jednego z najbogatszych Polaków Jacka D. (4P) i członków jego rodziny, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Wszystko, co robiłem, było legalne; nikogo nie oszukałem - oświadczył przed sądem Jacek D., śląski biznesmen, który razem z sześcioma innymi osobami jest oskarżony o nieprawidłowości w handlu kościelną ziemią.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

W czwartek ruszył proces w tej sprawie. Po odczytaniu zarzutów z aktu oskarżenia wszyscy podsądni oświadczyli, że nie przyznają się do stawianych im zarzutów. Jako pierwszy składał wyjaśnienia Jacek D.. Jak mówił, od 40 lat prowadzi interesy i zawsze starał się robić to rzetelnie; nigdy wcześniej nie przedstawiono mu zarzutów, z nikim też nigdy się nie sądził.

- Jestem przekonany, że wszystko, co zrobiłem, było legalne. Nie naruszyłem prawa, od nikogo niczego nie wyłudziłem, nikogo nie oszukałem, zawsze płaciłem - powiedział przed sądem przedsiębiorca.

Prokuratura zarzuca Jackowi D. oraz sześciu jego bliskim przestępstwa związane z zakupem ziemi zwróconej Kościołowi przez Komisję Majątkową - wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i pranie pieniędzy. W wyniku działania oskarżonych Skarb Państwa mógł stracić kilkadziesiąt milionów zł - wynika z ustaleń śledztwa.

mr

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Powiedzieli w Polskim Radiu

Publicyści spierają się o rząd: Schetyna z zawodu minister?

Publicyści spierają się o rząd: Schetyna z zawodu minister?

- Gołym okiem widać, że to rząd na przetrwanie - mówi w radiowej Trójce Łukasz Warzecha z tygodnika "W Sieci”. - Mnie spodobała się filozofia tworzenia rządu, czyli łączenia różnych nurtów w PO - odpowiada Wiesław Dębski z Wirtualnej Polski.

Bogdan Borusewicz: PiS jest rozczarowany, bo do rozpadu Platformy nie dojdzie

Bogdan Borusewicz: PiS jest rozczarowany, bo do rozpadu Platformy nie dojdzie

- PiS miał nadzieję, że po ukonstytuowaniu nowego rządu Platforma się rozpadnie, i takie były złowieszcze przewidywania. Prawo i Sprawiedliwość jest rozczarowane, że do tego na pewno nie dojdzie - mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.ocenia Bogdan Borusewicz.

Bądź z nami w kontakcie: