Wiadomości

Burze nad Polską. Piorun zabił dwóch 16-latków

04.05.2012 17:30
Ciała dwóch młodych mężczyzn odnaleziono nad rzeką w Bobowej w powiecie gorlickim. Policja wyjaśnia okoliczności ich śmierci.
Burze nad Polską. Piorun zabił dwóch 16-latków
Foto: sxc.hu/public domain
Posłuchaj
00'12 Rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka
więcej

Policja ustala szczegóły i okoliczności wypadku oraz przesłuchuje świadków. Na miejsce udał się prokurator. Według wstępnych ustaleń lekarza pogotowia, mężczyźni zginęli od rażenia piorunem. Nad ziemią gorlicką przechodziła gwałtowna burza.
Ofiary znaleziono pod drzewem. Prawdopodobnie chłopcy wcześniej, razem z innymi osobami, plażowali nad brzegiem rzeki Białej. Później, pod drzewem szukali schronienia przed burzą. Gwałtowna burza rozgoniła plażowiczów. Osoba, która przechodziła potem brzegiem rzeki, zauważyła pod drzewem ciała i wezwała pogotowie.
Jak wynika z ostrzeżeń Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w piątek w Małopolsce synoptycy przewidują wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą do 30 mm, lokalnie pojawi się grad, a wiatr osiągnie w porywach do 65 km/h.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach>>>

aj, kk

Zobacz więcej na temat: Polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po gwałtownej burzy zawalił się kościół z wiernymi

09.04.2012 10:39
Co najmniej 22 osoby zmarły a ponad 30 zostało rannych w rezultacie zawalenia się kościoła w środkowej Nigerii.
Po gwałtownej burzy zawalił się kościół z wiernymi
Foto: sxc.hu

W kościele znajdowali się wierni, uczestniczący w nabożeństwie wielkanocnym. Kościół katolicki pod wezwaniem św. Roberta w miejscowości Adamgbe, w stanie Benue, zawalił się po długotrwałych opadach deszczu. Budynek nie wytrzymał ataku gwałtownej burzy.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>
W świątyni znajdowało się ok. 3 tysięcy wiernych, którzy nie mogli wydostać się na zewnątrz przez wąskie drzwi. Wśród ofiar było 14 kobiet i 6 dzieci.
Jak zeznali świadkowie, żywioł najpierw zerwał dach świątyni a później zawaliły się jej mury.

sm

Czytaj także

Końcówka majówki: będzie chłodniej i deszczowo

04.05.2012 15:47
W weekend nie będzie już takich upałów jak w ciągu ostatnich dni. Najbliższe dni będą deszczowe i burzowe, a temperatura nie przekroczy 25 stopni - zapowiadają synoptycy z IMGW.
Końcówka majówki: będzie chłodniej i deszczowo
Foto: Glow Images/East News
Posłuchaj
00'31 Maria Waliniowska, synoptyg z IMGW
więcej

Jeszcze wieczorem i w nocy mogą pojawić się gwałtowne burze i intensywne opady deszczu - mówi synoptyk z IMGW Maria Waliniowska. Wieczorem na wschód od doliny Wisły będą występować burze, które lokalnie będą gwałtowne, miejscami może spaść od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

W nocy burze utrzymają się na krańcach wschodnich i na podkarpaciu. Temperatura od 8 stopni na zachodzie, najcieplej na Podkarpaciu - do 13 stopni. W sobotę najlepsza pogoda będzie na Dolnym Śląsku i w centrum kraju zaznacza Maria Waliniowska. Najgorsza pogoda będzie na południowym wschodzie i na krańcach północnych, na Podkarpaciu niewykluczone burze.

W sobotę najchłodniej nad morzem: 10-15 stopni, w centrum 22 stopnie, a na Podkarpaciu najcieplej - 25 stopni. W niedzielę nie będzie padać jedynie na Pomorzu Zachodnim. Będzie chłodniej: od 8 -12 stopni na wybrzeżu, około 18 stopni w centrum i jedynie 21 stopni na Podkarpaciu.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach>>>

IAR, to

Zobacz więcej na temat: dolnośląskie IAR IMGW