Wiadomości

Dziennikarka Polskiego Radia nagrodzona za reportaż

18.05.2012 14:36
Hanna Bogoryja Zakrzewska, dziennikarka Polskiego Radia została laureatką drugiej nagrody na 12. Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Radiowej w Iranie.
Hanna Bogoryja Zakrzewska
Hanna Bogoryja ZakrzewskaFoto: Archiwum własne Hanny Bogoryja Zakrzewskiej
Posłuchaj
44'29 Trzeba walczyć - reportaż i rozmowa
więcej

Otrzymała ją za reportaż "Trzeba walczyć”. Nagrodzony reportaż opowiada o chorej na raka żołądka Joannie Sałydze. Pani Joanna jest autorką bloga "Do czego przyda się chustka”, w którym z myślą o swoim małym synku opisuje własne doświadczenia i przeżycia.

Czytaj więcej na temat nagrodzonego reportażu >>>

Do finału konkursu został też zakwalifikowany reportaż "Przerwany rejs” Tomasza Jeleńskiego, dziennikarza "Trójki”.

Czytaj więcej na temat reportażu Tomasza Jeleńskiego >>>

Tegoroczny festiwal, organizowany przez Radio Iran (I.R.I.B) pod patronatem EBU, odbywał się w dniach 15-18 maja. Celem festiwalu są: wymiana audycji radiowych z całego świata, wymiana nowatorskich pomysłów z zakresu produkcji radiowej oraz promowanie zdolnych twórców i ekspertów radiowych.

Czytaj więcej na temat nagrodzonej autorki reportażu >>>

IAR, sm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Triumf reportażystek ze Studia Reportażu i Dokumentu!

Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja Zakrzewska nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2012
Posłuchaj
33'36
20'25 Trzeba walczyć - reportaż.mp3
więcej

 

W Toruniu zakończyły się właśnie coroczne Warsztaty Sztuki Radiowej organizowane przez Radio PiK w Bydgoszczy. Warsztatom towarzyszył konkurs kierowany do twórców radiofonii publicznych i komercyjnych.  W tym roku sukces odniosły reportażystki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA.

/

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2012 w składzie: Małgorzata Małaszko - Stasiewicz, Katarzyna Michalak, Jadwiga Oleradzka, Janusz Kukuła - przewodniczący i Adam Ferency :
Nagrodę Główną GRAND PiK o wartości 10 tys. zł przyznało: Katarzynie Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za utwór "LISTY BRAZYLIA - POLSKA" za uniwersalną i perfekcyjnie zrealizowaną opowieść o skomplikowanych losach polskich emigrantów oraz za stawianie ważnych pytań na temat tożsamości narodowej i pojmowania patriotyzmu.
Uczestnicy Warsztatów Sztuki Radiowej postanowili przyznać swoją nagrodę Hannie Bogoryja Zakrzewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Trzeba walczyć”.

Joanna
Joanna Sałyga, bohaterka reportażu "Trzeba walczyć" i Hanna Bogoryja Zakrzewska. fot. Michał Urbański


Czytaj także

"Wszystko gra" - Hanna Bogoryja Zakrzewska

Środa, 9 maja 2012, godz. 18.15, Program 3. Bartek Pałyga wszędzie słyszy muzykę i na wszystkim potrafi zagrać.
Posłuchaj
13'55
więcej

Szczególnie lubi etniczne instrumenty z różnych stron świata. Posiadł również rzadką w Polsce umiejętność śpiewu alikwotowego.
Grał z Yerba Mater, koncertuje z Marią Pomianowską oraz wieloma folkowymi, jazzowymi składami.

Zobacz więcej na temat: Polska

Czytaj także

"Poucz mnie dziecko" - Hanna Bogoryja Zakrzewska

10 mln osób po 50. roku życia nie korzysta z komputera.
Posłuchaj
13'36 "Poucz mnie dziecko" - reportaż Hanny Bogoryi Zakrzewskiej
więcej

W dzieciństwie to rodzice czytają dzieciom bajki, pomagają poznawać świat. Gdy dzieci dorastają, te role mogłyby się odwrócić. Postęp technologiczny jest tak szybki, że bez pomocy bliskich seniorzy mają mniejsze szanse na poznanie komputerów, korzystanie z kont internetowych, robienie zakupów w sieci, szukanie informacji.
Czy dzieci pomagają swoim rodzicom?

W reportażu Hanny Bogoryi Zakrzewskiej "Poucz mnie dziecko" Tomasz Schimanek omawia raport Koalicji "Dojrzałość w sieci" z którego wynika, że ponad 10 mln osób po 50. roku życia nie korzysta z komputera.

Czytaj także

Hanna Bogoryja Zakrzewska nagrodzona w Iranie!

Reportażystka Studia Reportażu i Dokumentu otrzymała II nagrodę na 12th International Radio Festival of IR Iran za reportaż "Trzeba walczyć".
Posłuchaj
20'25 Trzeba walczyć - reportaż.mp3
więcej

W dniach 15-18 maja br. pod patronatem Europejskiej Unii Nadawców odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Radiowej w Iranie. Hanna Bogoryja Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymała w konkursie II nagrodę za audycję „Trzeba walczyć”. To kolejny sukces tej utalentowanej autorki i jednocześnie potwierdzenie światowej pozycji polskiego reportażu radiowego – do finału konkursu został również zakwalifikowany „Przerwany rejs” autorstwa Tomasza Jeleńskiego z Programu 3. Warto przypomnieć, że w 2009 roku główną nagrodę na festiwalu zdobyła Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za audycję „Snajper Louis”, a w 2010 Marian Dachniewski z radiowej Jedynki za „Trzy uderzenia dzwonu”.

Reportaż "Trzeba walczyć" to historia Joanny Sałygi, u której  zdiagnozowano raka żołądka. Teraz każdy dzień jest dla niej o wiele bardziej ważny i ciekawy, niż wtedy gdy była zdrowa. teraz żyje o wiele intensywniej niż dawniej. Swoje doświadczenia, przeżycia opisuje w Chustce - czyli na blogu, który prowadzi z myślą o swoim małym synku.

Organizowany przez Radio Iran (Islamic Republic of Iran Broadcasting – IRIB) Międzynarodowy Festiwal Twórczości Radiowej ma na celu stworzenie okazji do wymiany audycji radiowych z całego świata, nowatorskich pomysłów z zakresu produkcji radiowej oraz promowanie zdolnych twórców i ekspertów radiowych.