Wiadomości

Pożar w samochodzie. Kierowca spłonął żywcem

19.05.2012 13:18
Kierowca samochodu osobowego zginął w płomieniach w Szczecinie po tym, jak auto, którym jechał, zapaliło się.
Pożar w samochodzie. Kierowca spłonął żywcem
Foto: policja.gov.pl

Młodszy aspirant Tomasz Ałanowski z zespołu prasowego zachodniopomorskiej policji poinformował, że kierowca samochodu wjechał na teren, gdzie znajdują się warsztaty samochodowe. Świadkowie twierdzą, że wewnątrz jadącego auta widzieli płomienie. Mimo prób ugaszenia pojazdu nie udało się uratować kierowcy.

Według ustaleń policji wewnątrz spalonego samochodu znaleziono pozostałości po plastikowych pojemnikach. Prawdopodobnie było w nim przewożone paliwo.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają, jak doszło do śmierci i spalenia samochodu.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

PAP, mr

Zobacz więcej na temat: paliwa Szczecin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policjant z drogówki zginął w zderzeniu z tirem

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 7 w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w stronę Gdańska kierowca tira chciał ominąć głęboką dziurę w jezdni, oznakowaną tzw. pachołkiem, czyli ostrzegawczym słupkiem.

- Dlatego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym policyjnym motocyklem. Funkcjonariusz zginął na miejscu - powiedziała Bożena Bujakiewicz z policji w Ostródzie.

Zdaniem rzecznika olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karola Głębockiego prowadzony w tym miejscu remont jezdni był oznakowany prawidłowo. - Kierowca ciężarówki nie zastosował się do oznakowania, które nakazywało mu ominąć pachołek prawą stroną swojego pasa ruchu - ocenił rzecznik.

Według policji kierowca ciężarówki był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia wezwany na miejsce wypadku prokurator.

Funkcjonariusz, który zginął, służył w ostródzkiej policji od pięciu lat. Pozostawił żonę i trzyletnie dziecko.

Wypadek nie spowodował większych utrudnień na krajowej siódemce. Przed zablokowanym odcinkiem jezdni policja kieruje samochody niewielkim objazdem przez pobliską stację benzynową.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

to

Czytaj także

Czołówka na krajowej "ósemce". 2 osoby nie żyją

15.05.2012 07:50
Do czołowego zderzenia osobowego volvo z ciężarówką doszło koło miejscowości Ostróżne niedaleko Zambrowa (Podlaskie). Zginęło dwóch mężczyzn - obywateli Litwy.
Czołówka na krajowej ósemce. 2 osoby nie żyją
Foto: policja.gov.pl

Jak powiedziała Justyna Aćman z zespołu prasowego podlaskiej policji, osobowe volvo, jadące w kierunku Białegostoku, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechało na przeciwny pas ruchu, wprost pod ciężarowego mana.

Zginęło dwóch mężczyzn podróżujących volvo, to dwaj Litwini w wieku 22 i 30 lat. 25-letni kierowca ciężarówki, Polak, z obrażeniami trafił do szpitala.

to

Zobacz więcej na temat: Białystok Litwa

Czytaj także

Tragiczny finał nielegalnych wyścigów w Jaworznie

18.05.2012 09:52
19-letnia dziewczyna została staranowana przez jaguara i bmw w Jaworznie. Policja podejrzewa, że samochody brały udział w nocnych nielegalnych wyścigach.
Tragiczny finał nielegalnych wyścigów w Jaworznie
Foto: policja.gov.pl

Do wypadku doszło w czwartek późnym wieczorem w dzielnicy Jeleń, z dala od centrum i zabudowań.

- Wszystko wskazuje na to, że miały tam miejsce nielegalne wyścigi. Było kilkanaście samochodów i grupa obserwatorów. Już w ubiegłym roku mieliśmy sygnały, że młodzi ludzie ścigają się samochodami w tej części miasta - powiedział podinspektor Wojciech Głowacz z policji w Jaworznie.

Policjanci przyjechali na miejsce po kilku telefonach od świadków tragedii. W pobliżu skrzyżowania stały dwa rozbite auta. - Te samochody, które się zderzyły, nie brały udziału w wyścigu - zaznaczył Głowacz. Jak wyjaśnił - według dotychczasowych ustaleń - do tragedii doszło, gdy kierujący jaguarem, wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy, wymusił pierwszeństwo na bmw. Po zderzeniu auta wypadły z drogi i uderzyły w dwie młode osoby stojące na pobliskim skwerze.

19-letniej dziewczyny, pomimo reanimacji przeprowadzonej przez załogę karetki pogotowia, nie udało się uratować, towarzyszący jej 23-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do szpitala trafił też kierowca bmw. Pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Do wyjaśnienia w policyjnym areszcie zatrzymany został 27-letni kierowca jaguara. Badanie trzeźwości nie wykazało, aby był on pijany.
W nielegalnych wyścigach - według ustaleń funkcjonariuszy - uczestniczyło około 20 osób, zarówno ze Śląska, jak i Małopolski.

PAP, IAR, mr

Zobacz więcej na temat: IAR Jaworzno