Ostrzeżenie: uwaga na niedźwiedzie w Tatrach!

IAR
Michał Chodurski 23.06.2012
Niedźwiedź brunatny
Niedźwiedź brunatny, foto: Wikipedia/Skandinavisk Dyrepark

Już od kilku dni leśniczy i pracownicy TPN obserwują wzmożoną aktywność tych największych tatrzańskich drapieżników.

Szczególnie dużo tropów i śladów niedźwiedzi przyrodnicy obserwują w rejonie Doliny Olczyskiej mającej swój wylot w zakopiańskiej Jaszczurówce. Na szczęście - przynajmniej na razie - niedźwiedzie trzymają się zdaleka od szlaków jak i turystów.

Paweł Skawiński dyrektor TPN tłumaczy, że o tej porze roku niedźwiedzie nie mają najmniejszego problemu ze znalezieniem w Tatrach pożywienia:
Niedawno w dolinie Strążyskiej pracownicy TPN znaleźli zwłoki młodego niedźwiadka. Zwierzę od urodzenia niedomagało i mimo wysiłków matki w końcu zdechło.

Przyrodnicy przypominają, iż w razie spotkania na szlaku niedźwiedzia należy zawrócić i spokojnie, powoli odejść w przeciwnym kierunku. Niedozwolone jest fotografowanie niedźwiedzi - flesz lampy błyskowej może zwierzę rozjuszyć jak i dokarmianie misia, który może potem może natarczywie domagać się kolejnych kanapek.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

mch

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Temat nadchodzących wyborów prezydenckich zdominował rozmowę w "Sterniczkach". Czy Bronisław Komorowski dobrze sprawuje urząd i czy ktoś ma szansę go pokonać w wyborach - dyskutowały Anna Grodzka, Leokadia Oręziak , Monika Płatek i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Bądź z nami w kontakcie: