Zmarł ksiądz Waldemar Irek

polskieradio.pl
Tomasz Owsiński 14.08.2012
Zmarł ksiądz Waldemar Irek
foto: sxc.hu/cc

W poniedziałek zmarł nagle ks. prof. Waldemar Irek, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Miał 55 lat.

Pogrzeb odbędzie się 17 sierpnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, gdzie zmarły był przez 12 lat był proboszczem.

Ks. Waldemar Irek w maju świętował 30 rocznicę święceń kapłańskich. Był cenionym teologiem-pastoralistą, członkiem komisji teologicznej przy Polskiej Akademii Nauk oraz konsultorem Rady Naukowej Episkopatu Polski.

Ks. Irek urodził się 30 grudnia 1957 r. w Oławie. W 1991 r. został kapelanem Garnizonu Wojska Polskiego we Wrocławiu i dziekanem Śląskiego Okręgu Wojskowego. Funkcję tę pełnił do 1994 r., będąc także redaktorem pisma wojskowego "Nasza Służba". Od 1995 do 2007 r. pełnił posługę proboszcza parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie. W 2003 r. został mianowany Kapelanem Honorowym Ojca Świętego.

Od 1 września 2007 r. pełnił funkcję rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, a w 2010 r. rozpoczął drugą kadencję jako Rektor PWT. W tym samym roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej.

KAI, to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

serwis specjalny wrzesień39

Powiedzieli w Polskim Radiu

Umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z UE ratyfikowana. Co dalej?

Umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z UE ratyfikowana. Co dalej?

- Ratyfikacja umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską nie ma wyłącznie znaczenia symbolicznego - przekonywał w Jedynce Paweł Kowal. Innego zdania jest Kateryna Pryszczepa, niezależna ukraińska dziennikarka. Według niej, umowa niewiele zmieni w sytuacji zwykłych Ukraińców.

Minister Siemoniak wicepremierem? Publicyści komentują

Minister Siemoniak wicepremierem? Publicyści komentują

- Gdyby tytulatura mogła coś załatwiać, mielibyśmy całą gromadkę wicepremierów. Obronność to nie jest problem numer jeden w Polsce - mówi w radiowej Trójce Jerzy Domański z “Przeglądu”. - Kwestie obronności są najważniejsze - odpowiada Agaton Koziński z "Polska The Times”.

Bądź z nami w kontakcie: