Zmarł ksiądz Waldemar Irek

polskieradio.pl
Tomasz Owsiński 14.08.2012
Zmarł ksiądz Waldemar Irek
foto: sxc.hu/cc

W poniedziałek zmarł nagle ks. prof. Waldemar Irek, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Miał 55 lat.

Pogrzeb odbędzie się 17 sierpnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, gdzie zmarły był przez 12 lat był proboszczem.

Ks. Waldemar Irek w maju świętował 30 rocznicę święceń kapłańskich. Był cenionym teologiem-pastoralistą, członkiem komisji teologicznej przy Polskiej Akademii Nauk oraz konsultorem Rady Naukowej Episkopatu Polski.

Ks. Irek urodził się 30 grudnia 1957 r. w Oławie. W 1991 r. został kapelanem Garnizonu Wojska Polskiego we Wrocławiu i dziekanem Śląskiego Okręgu Wojskowego. Funkcję tę pełnił do 1994 r., będąc także redaktorem pisma wojskowego "Nasza Służba". Od 1995 do 2007 r. pełnił posługę proboszcza parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie. W 2003 r. został mianowany Kapelanem Honorowym Ojca Świętego.

Od 1 września 2007 r. pełnił funkcję rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, a w 2010 r. rozpoczął drugą kadencję jako Rektor PWT. W tym samym roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej.

KAI, to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Wysłanie 75 instruktorów wojskowych na Ukrainę zapowiedziała Wielka Brytania. Amerykanie mają wysłać do Kijowa kilkudziesięciu wojskowych specjalistów. Także Polska rozważa wysłanie instruktorów, którzy będą szkolili ukraińskich podoficerów.

Rewolucyjny wynalazek. Polacy stworzyli "zabójcę spalin"

Rewolucyjny wynalazek. Polacy stworzyli zabójcę spalin

Trójka wynalazców z Opola zbudowała prototyp urządzenia, które - zamontowane przy silniku spalinowym np. samochodu - zmniejsza emisję spalin i zużycie paliwa. Prof. Jarosław Mamala z Politechniki Opolskiej tłumaczył w radiowej Jedynce jak działa SmogKiller.

Rok 2014 nie zapisze się jako dobry dla rolnictwa

Rok 2014 nie zapisze się jako dobry dla rolnictwa

Niemal na całym świecie producenci żywności odnotowali straty, jednak tylko w Polsce rolnicy tak gwałtownie protestują - mówił w radiowej Jedynce dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa Andrzej Kowalski.

Bądź z nami w kontakcie: