Wiadomości

Potężny wybuch. Z budynku zostały tylko cegły

05.10.2012 13:32
Wskutek zawalenia się domu jednorodzinnego w Wysokiej Wsi k. Tucholi ranna została kobieta, którą pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu
Posłuchaj
00'30 Krzysztof Łęgowski z tucholskiej straży pożarnej (IAR)
więcej

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi mł. bryg. Waldemar Kierzkowski poinformował, że strażacy przeszukują rumowisko, gdyż jest podejrzenie, że budynku znajdował się jeszcze mężczyzna i 3-letnie dziecko.

Prawdopodobną przyczyną zawalenia się domu był wybuch butli z gazem propan-butan. Strażacy w ruinach znaleźli dwie butle z gazem, które nie eksplodowały. Na razie nie dotarli do źródła wybuchu.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

PAP/aj

Zobacz więcej na temat: dzieci tuchola
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuch gazu w Bielawie. Jedna osoba ciężko ranna

27.07.2012 13:17
Do wybuchu doszło około południa na poddaszu w trzypiętrowym budynku przy ulicy Wolności 65 w Bielawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Lokatorka mieszkania z oparzeniami trafiła do szpitala - powiedział Kontaktowi TVN24 Arkadiusz Kleban z Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie. Dodał, że najprawdopodobniej wybuchła butla gazowa, bo gaz nie był doprowadzony do tego mieszkania.
Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie gazowe i pogotowie ratunkowe. Ulica Wolności w okolicy wypadku jest wyłączona z ruchu.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
TVN24, doba.pl, kk

Czytaj także

Ruszyło dochodzenie ws. wybuchu w Oleśnie. To wypadek?

07.08.2012 20:22
Podczas eksplozji i pożaru, do których doszło 24 lipca w Oleśnie, zostało rannych 12 osób, w tym czworo dzieci. Dwulatka z poparzeniami trafiła do Wojewódzkiego Centrum Medycznego.
Podwórko pomiędzy warsztatem, a budynkiem mieszkalnym
Podwórko pomiędzy warsztatem, a budynkiem mieszkalnymFoto: PAP/Marek Zimny
Posłuchaj
00'27 Krzysztof Grajcar, zastępca prokuratora rejonowego w Oleśnie
więcej

Śledczy wstępnie wykluczają, że przyczyną pożaru było celowe działanie - informuje zastępca prokuratora rejonowego w Oleśnie Krzysztof Grajcar.
Podczas akcji ratunkowej zostało poszkodowanych czterech strażaków. Jeden z nich przebywa pod opieką szpitala oparzeniowego w Siemianowicach.

O krok od tragedii

Ratownicy mówią o dużym szczęściu. Budynek, w którym były przechowywane butle, znajduje się w ścisłym centrum miasta, otoczony kamienicami. Gdyby eksplodowały wszystkie butle, poszkodowanych byłoby znacznie więcej.
Pracownicy opieki społecznej jeszcze w chwili dogaszania pożaru zajęli się wielodzietną rodziną, najbardziej poszkodowaną w wypadku. Przez kilka dni matka z dziećmi mieszkała w miejscowym internacie.
W mieszkaniu pod wpływem eksplozji wypadły okna i drzwi - mówi kierownik pomocy społecznej Ewa Płuciennik. Rodzina wróciła już do domu, w którym trwa jeszcze remont klatki schodowej uszkodzonej podczas eksplozji.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Czytaj także

Wybuch gazu w centrum Radomia. Jedna osoba ranna

22.08.2012 10:43
Poparzony 75-latek trafił do szpitala. Do eksplozji doszło, gdy mężczyzna przygotowywał sobie posiłek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News
Posłuchaj
00'49 Anna Orzeł (IAR)
więcej

Straż pożarna dostała zgłoszenie, że w jednym z budynków w centrum Radomia doszło najprawdopodobniej do wybuchu butli gazowej. Natychmiast na miejscu pojawili się strażacy. Przyjechało też pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne.
W wyniku eksplozji poparzony został 75-letni mężczyzna. Pierwszej pomocy udzielił mu sąsiad. 75-latek został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna mieszkał sam.
Konstrukcja budynku, w którym doszło do eksplozji, została naruszona. Budowlę będzie trzeba częściowo rozebrać.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, kk