Wybuch gazu w Częstochowie. Cztery osoby ranne

IAR / PAP
Katarzyna Karaś 10.10.2012
Wybuch gazu w Częstochowie. Cztery osoby ranne
foto: PAP/Waldemar Deska

Do eksplozji doszło na parterze 10-piętrowego bloku. W wyniku wybuchu zniszczone zostały cztery mieszkania i klatka schodowa.

Rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik powiedział, że do wybuchu doszło po godz. 8 w budynku przy al. Niepodległości w Częstochowie. Trzy osoby z poparzeniami zostały odwiezione do szpitala, natomiast jedna została opatrzona na miejscu.
Na miejscu pracują służby - 10 zastępów straży pożarnej i policja. Trzeba było ewakuować część mieszkańców bloku. Mają oni zapewnione schronienie w pobliskiej szkole i podstawionym autobusie. Nie wiadomo, czy po wybuchu budynek będzie nadawał się do zamieszkania, oceni to nadzór budowlany.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
serwis specjalny o I wojnie światowej

Powiedzieli w Polskim Radiu

Czarnecki: Rosja wraca do polityki imperialnej

Czarnecki: Rosja wraca do polityki imperialnej

- W interesie Polski jest, by Rosja była jak najdalej od polskich granic – mówił Ryszard Czarnecki w ”Pulsie Trójki”, komentując tworzący się podział na polskiej scenie politycznej w kwestii ukraińskiej. Część partii jest za twardą postawą wobec Rosji, a część uważa, że trzeba "patrzeć na własny interes".

Ekspert: radioterapia jest tą dziedziną onkologii, w której widać postęp

Ekspert: radioterapia jest tą dziedziną onkologii, w której widać postęp

- Jeśli chodzi o zwiększenie dostępności do świadczeń, a także postęp technologiczny, na tle innych państw Unii Europejskiej nie mamy się czego wstydzić. Mamy jedne z najbardziej nowoczesnych ośrodków radioterapii - mówił w radiowej Jedynce dr Jerzy Gryglewicz, autor raportu "Finansowanie świadczeń z zakresu radioterapii w latach 2011-2013" przygotowanego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.