Wiadomości

Więcej narkotyków w podstawówkach i gimnazjach

19.10.2012 07:31
Jak wynika ze statystyk policyjnych, w pierwszym półroczu tego roku ujawniono na terenie polskich placówek pedagogicznych prawie 500 przypadków handlu narkotykami. W całym ubiegłym roku było ich około 670.
Więcej narkotyków w podstawówkach i gimnazjach
Foto: Glow Images/East News
Posłuchaj
00'19 Paweł Grygiel - rzecznik prasowy sądeckiej policji
więcej

- Młodym ludziom oferuje się głównie marihuanę i amfetaminę. Narkotyki nierzadko rozprowadzają na terenie szkolnych placówek sami ich uczniowie - mówi sierżant sztabowy Paweł Grygiel-rzecznik prasowy sądeckiej policji. Zdaerza się, że są to wzorowi uczniowie.

O podejrzeniach co do handlu środkami odurzającymi coraz częściej informują policję nie tylko pedagodzy, lecz także rodzice. Otwartość na współpracę jest coraz większa: rodzice coraz częściej informują policję o niepojących zachowaniach ich dzieci, albo że znajdują u nich przedmioty służące do konsumpcji narkotyków.
Problemem w szkołach podstawowych i gimnazjalnych są również częste wymuszenia, kradzieże, napaści na nauczycieli, bójki i pobicia. Według danych policji od stycznia do czerwca tego roku odnotowano blisko 20 tysięcy tego typu przestępstw.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narkotyki w akademiku. 12 studentów zatrzymanych

18.05.2012 10:15
Zatrzymanym postawiono 30 zarzutów. Odpowiedzą m.in.: za wytwarzanie, posiadanie, udzielanie środków odurzających i handel znacznymi ilościami środków odurzających.
Narkotyki w akademiku. 12 studentów zatrzymanych
Foto: policja.waw.pl

Na terenie jednego ze stołecznych akademików funkcjonowała grupa studentów rozprowadzających wśród swoich znajomych środki odurzające. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali osoby wchodzące w skład grupy, zabezpieczając przy tym duże ilości środków odurzających.

Łącznie zatrzymanych zostało 12 podejrzanych, którym przedstawiono 30 zarzutów, w tym zarzuty wytwarzania, posiadania i udzielania środków odurzających, a także handlu znacznymi ilościami tego rodzaju środkami. Przy podejrzanych oraz w zajmowanych przez nich pomieszczeniach znaleziono ponad pół kilograma środków odurzających i pieniądze, najprawdopodobniej pochodzące z handlu narkotykami. Odzyskano również skradziony na terenie innego województwa samochód.
FILM>>>
Jak ustalono, podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkanaście kilogramów narkotyków. Na wniosek policjantów z wydziału kryminalnego KSP i prokuratury, wobec czterech osób Sąd Rejonowy zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałych ośmiu podejrzanych objętych zostało dozorami policji. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały pieniądze oraz mienie, które podejrzani zakupili za środki zgromadzone ze sprzedaży narkotyków. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania.
Podejrzanym za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
policja.waw.pl, kk

Czytaj także

Policjanci przechwycili 6,5 kg narkotyków

02.06.2012 14:49
Bolesławieccy funkcjonariusze skonfiskowali także 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 35 krzewów konopi.
Narkotyki trafiały do Rosji ukryte w pociągach, a do USA przewozili je stewardzi PLL LOT
Narkotyki trafiały do Rosji ukryte w pociągach, a do USA przewozili je stewardzi PLL LOTFoto: policja.pl

Policjanci zatrzymali 38-latka, mieszkańca jednej z miejscowości, położonych w gminie Bolesławiec. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące.

Po nitce do kłębka
Sprawa wyszła na jaw, gdy policjanci patrolujący w godzinach popołudniowych ulice miasta, sprawdzili dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, zaparkowanym na jednej z ulic Bolesławca. Podczas kontroli okazało się, że posiadają oni kilka porcji marihuany. Przeprowadzona akcja doprowadziła funkcjonariuszy do 38-latka na którego posesji znaleziono narkotyki i tytoń bez akcyzy, a także szklarnię z krzewami konopi indyjskich.

Policjanci przechwycili 6,5 kg narkotyków

Zatrzymany mężczyzna, był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Zobacz więcej na temat: Bolesławiec

Czytaj także

Koronkowa akcja stołecznej policji. Przejęli 5 kg narkotyków

18.09.2012 09:32
3 zatrzymanych i ponad 5 kilogramów przejętych narkotyków to bilans akcji warszawskich wywiadowców, którzy znaleźli na Pradze fabrykę narkotyków.
Przejęta marihuana
Przejęta marihuanaFoto: ksp.waw.pl
Posłuchaj
00'16 Aspirant Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji
więcej
Obejrzyj
Zatrzymany diler i przejęte narkotyki

Akcja rozpoczęła się w miniony piątek, gdy funkcjonariusze KSP mieli już informacje o podejrzeniu działania grupy dilerów. Obserwowali okolice jednego z cmentarzy na warszawskiej Pradze, gdzie wywiadowcy byli świadkami transakcji. Zaczekali aż klient, który przyjechał na miejsce, zapłacił i odjechał z towarem, chwilę potem go zatrzymując i dalej obserwując dilera.

Druga grupa, wraz z antyterrorystami z wydziału realizacyjnego, obserwowała mieszkanie dilera. Jednostka WZ była potrzebna, ponieważ wywiadowcy mieli podejrzenie iż 25-letni Bartosz P. może być uzbrojony. Mężczyznę zatrzymano w towarzystwie innego mężczyzny; w samochodzie, którym usiłowali odjechać, znaleziono kokainę i 100 tabletek extasy.

Później policjanci weszli do mieszkania podejrzanego, gdzie znaleźli linię produkcyjną i magazyn narkotyków. Łącznie w akcji przejęto kilogram amfetaminy, ponad 1,5 kilograma meta amfetaminy, 2,5 kg marihuany, 200 gramów kokainy i 300 tabletek extasy.

Bartosz P. usłyszał zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Igor P. usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem. Igor S. będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

sg

Zobacz więcej na temat: mieszkanie Praga Warszawa