Putin poważnie chory? "Jest w złym stanie"

IAR
Artur Jaryczewski 30.11.2012
Władimir Putin
Władimir Putin, foto: Flickr/CC-BY-SA 2.0/World Economic Forum

Japońskie media informują, że premier Yoshihiko Noda odwołał planowaną na grudzień wizytę w Rosji z powodu problemów zdrowotnych prezydenta Putina.

Rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow zaprzeczył jednak, aby stan zdrowia prezydenta uniemożliwiał mu pracę czy podróże. Pieskow dodał, że wizyta premiera Japonii nie została definitywnie odwołana i wyraził nadzieję, że odbędzie się w styczniu.

Premier Noda miał powiedzieć podczas spotkania z merem miasta Nemuro, że stan zdrowia prezydenta Rosji jest zły. Spotkanie dotyczyło Wysp Kurylskich - archipelagu, o który Japonia spiera się z Rosją. Rzecznik premiera Nody nie potwierdził, aby mówił on o Putinie.

O kłopotach zdrowotnych 60-letniego Władimira Putina wiadomo od kilku miesięcy. Według nieoficjalnych informacji, prezydent Rosji cierpi na bóle kręgosłupa.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Sterniczki: związkowcy walczą nie tylko o swoje prawa

Sterniczki: związkowcy walczą nie tylko o swoje prawa

Związek zawodowy "Solidarność" ogłosił pogotowie strajkowe i postawił rządowi ultimatum. Oczekuje rozpoczęcia negocjacji przed 31 stycznia. Z premier Ewą Kopacz związkowcy chcą dyskutować o emeryturach pomostowych, umowach śmieciowych, patologiach w agencjach pracy tymczasowej i elastycznym czasie pracy.

Szef polskiej dyplomacji powinien przeprosić Rosjan?

Szef polskiej dyplomacji powinien przeprosić Rosjan?

Rosja domaga się od szefa polskiej dyplomacji przeprosin za jego wypowiedź dotyczącą wyzwalania Auschwitz. Czy rzeczywiście Grzegorz Schetyna - mówiąc w Polskim Radiu, że dokonali tego Ukraińcy - obraził Rosję? Dyskutowali o tym goście audycji "Śniadanie w Trójce".

Bądź z nami w kontakcie: