Putin poważnie chory? "Jest w złym stanie"

IAR
Artur Jaryczewski 30.11.2012
Władimir Putin
Władimir Putin, foto: Flickr/CC-BY-SA 2.0/World Economic Forum

Japońskie media informują, że premier Yoshihiko Noda odwołał planowaną na grudzień wizytę w Rosji z powodu problemów zdrowotnych prezydenta Putina.

Rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow zaprzeczył jednak, aby stan zdrowia prezydenta uniemożliwiał mu pracę czy podróże. Pieskow dodał, że wizyta premiera Japonii nie została definitywnie odwołana i wyraził nadzieję, że odbędzie się w styczniu.

Premier Noda miał powiedzieć podczas spotkania z merem miasta Nemuro, że stan zdrowia prezydenta Rosji jest zły. Spotkanie dotyczyło Wysp Kurylskich - archipelagu, o który Japonia spiera się z Rosją. Rzecznik premiera Nody nie potwierdził, aby mówił on o Putinie.

O kłopotach zdrowotnych 60-letniego Władimira Putina wiadomo od kilku miesięcy. Według nieoficjalnych informacji, prezydent Rosji cierpi na bóle kręgosłupa.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
serwis specjalny o I wojnie światowej

Powiedzieli w Polskim Radiu

Opozycja atakuje rząd za politykę wobec kryzysu ukraińskiego

Opozycja atakuje rząd za politykę wobec kryzysu ukraińskiego

Brak konsekwentnej polityki zagranicznej w obliczu wojny na Ukrainie to główny zarzut, jaki politycy opozycji: Jarosław Sellin z PiS i Włodzimierz Czarzasty z SLD stawiają rządowi Donalda Tuska. Dokonań gabinetu bronił w radiowej Jedynce jedynie Łukasz Abgarowicz z PO.