8 przypadków grypy wirusa AH1N1 na Dolnym Śląsku

IAR
Katarzyna Karaś 09.01.2013
8 przypadków grypy wirusa AH1N1 na Dolnym Śląsku
foto: sxc.hu/public domain

Jak powiedziała Radiu Wrocław rzeczniczka wrocławskiego Sanepidu Magdalena Mieszkowska wszystkie przypadki AH1N1 dotyczą osób dorosłych.

Jeden z chorych jest leczony w szpitalu wojskowym. Pacjent wcześniej przeszedł poważną operację kardiochirurgiczną. Jego stan jest określany jako poważny. Mężczyzna jest podłączony do specjalistycznej aparatury ECMO - zastępującej płuca i serce.
Dane z ubiegłego tygodnia pokazują, że w regionie na grypę zachorowało ponad 7 tysięcy osób. To trzy raz więcej niż w ostatnim tygodniu grudnia. Specjaliści podkreślają, że wirus grypy AH1N1 jest zaliczany do grypy sezonowej. Przy pierwszych objawach grypy wystarczy leczenie w domu. To tak zwane "przechodzenie" grypy powoduje największe komplikacje.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

serwis specjalny wrzesień39

Powiedzieli w Polskim Radiu

Wenderlich: Sikorski ma talent do odgrywania monodramów

Wenderlich: Sikorski ma talent do odgrywania monodramów

- Radosław Sikorski jest osobą nastawioną na grę solową. Na początku pełnienia funkcji ministra spraw zagranicznych nie było to dostrzegalne. Tymczasem gra w polityce, na wysokich szczeblach wymaga wspólnego myślenia - mówił w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD.

Politycy o rządzie Kopacz: gabinet zmian czy liftingu?

Politycy o rządzie Kopacz: gabinet zmian czy liftingu?

- Od lidera oczekiwałbym, żeby nadawał ton, a wygląda na to, że Ewa Kopacz będzie realizować to, co ktoś nada - mówi w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak z PiS. - Premier nie będzie szarą myszką - zapewnia polityk PO Sławomir Neumann.

Bądź z nami w kontakcie: