PiS przed PO, Palikot daleko! Najnowszy sondaż

IAR
Artur Jaryczewski 09.01.2013
Sejm RP
Sejm RP, foto: sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

Niespodzianki, niespodzianki, niespodzianki - tak w skrócie można opisać badanie zrealizowane przez Instytut Homo Homini na zlecenie portalu wp.pl

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku stycznia na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 31 proc. Polaków. Z kolei Platformę Obywatelską wybrałoby 29 proc. z nas. Tak wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini. W ciągu ostatnich trzech tygodni poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty proc., a dla PO pogorszyło się aż o 4 punkty proc. Tym samym po raz pierwszy od wyborów w 2007 r. w sondażu wp.pl PiS przegonił PO.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 13 proc. Polaków. Poparcie dla SLD nie zmieniło się od ostatniego badania. Na czwartej pozycji uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z 7-procentowym poparciem. To wzrost poparcia dla PSL o 1 punkt proc.

Poza parlamentem znalazłby się za to Ruch Palikota z 4-proc. poparciem (spadek aż o 2 proc.) oraz Solidarna Polska - 2 proc. (bez zmian).

14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 8 stycznia. Zrealizował go Instytut Badania Opinii Homo Homini. Wielkość próby to przynajmniej 1067 jednostek w jednym pomiarze.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

wp.pl/aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie: