Kwaśniewski w PE? Siwiec i Palikot mają plan

PAP
Tomasz Owsiński 18.01.2013
Parlament Europejski w Strasburgu. Sala obrad plenarnych
Parlament Europejski w Strasburgu. Sala obrad plenarnych, foto: Parlament Europejski

Europoseł Marek Siwiec powiedział, że razem z Januszem Palikotem chcą namówić b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.

Jak dodał, byłoby dobrze, gdyby Kwaśniewski też wystartował w wyborach do PE.
- Razem z Palikotem chcemy namówić Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby wykorzystał swój potencjał i zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. On będzie dobierał ludzi, patrzył, kto do projektu pasuje. Jest wielu takich, którzy w SLD nie realizują swojego potencjału politycznego. Dobrze by było, gdyby sam Kwaśniewski też wystartował w wyborach do PE - powiedział Siwiec w RMF FM.
Jak dodał, chodzi o jednoczenie sił proeuropejskich. - 40 procent Polaków jest za wspólną walutą europejską, to są ci, którzy naprawdę chcą żyć w kontynencie, który będzie działał na tych samych zasadach - zaznaczył Siwiec.

Siwiec w grudniu ub.r. wystąpił z SLD pod 23 latach członkostwa. Jak mówił, SLD prowadzi politykę, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji oraz nie umie współpracować z partnerami, w tym m.in. z Ruchem Palikota.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

to

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Podziemne Radio Solidarność

Bądź z nami w kontakcie: