Ciągnęli go za radiowozem, mężczyzna zmarł [wideo]

polskieradio.pl
Katarzyna Karaś 01.03.2013
Kadr z filmu
Kadr z filmu, foto: PAP/EPA/STR

Do zdarzenia doszło w RPA. 27-letni taksówkarz Mido Macia został zatrzymany ponieważ zaparkował samochód w niedozwolonym miejscu.

Jeden ze świadków nagrał akcję policji. Na filmie widać jak mężczyzna szarpie się z policjantami, którzy próbują go umieścić w policyjnym vanie. Policjanci w końcu przykuli kajdankami jego ręce do drzwi pojazdu i ruszyli. Mężczyznę ciągnięto po ziemi przez ponad 500 metrów.
Mido Macia zmarł wkrótce po zatrzymaniu. Jako przyczynę zgonu podano "urazy głowy i wewnętrzny krwotok". Po informacji, że mężczyzna nie żyje przed komisariatem policji w Daveyton zebrała się grupa ludzi protestujących przeciwko brutalności funkcjonariuszy.
Dowódca lokalnej policji poinformował, że ośmiu funkcjonariuszy, którzy brali udział w akcji zatrzymania taksówkarza zostało zawieszonych.
Prezydent RPA Jacob Zuma potępił incydent, określił go jako "przerażający" i "nie do przyjęcia".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
BBC, kk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Wybierz głos II linii metra

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Politycy o pakiecie klimatycznym: weto czy kompromis?

Politycy o pakiecie klimatycznym: weto czy kompromis?

- Mam nadzieję, że w czasie Rady Europejskiej premier nie będzie musiała zastosować weta, bo jest to rozwiązanie ostateczne - mówi w radiowej Trójce poseł PO Paweł Zalewski. Krzysztof Szczerski z PiS uważa, że Polska nie może przyjąć proponowanych przez UE ograniczeń emisji CO2.

Bądź z nami w kontakcie: