Ogólnopolski protest rolników: blokady i pikiety

IAR
Piotr Grabka 13.03.2013
Ogólnopolski protest rolników: blokady i pikiety
foto: SXC

NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych będzie protestować przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi rolnej. W czwartek od godziny 11.00 na drogi krajowe wyjadą rolnicy.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny zapowiada, że protest obejmie wszystkie województwa.

Decyzja o wznowieniu strajku rolników została podjęta w związku z brakiem dialogu z rządem. Obrona polskiej ziemi przed wykupem jej przez zagranicznych kontrahentów to główny postulat protestujących. Rolnicy sprzeciwiają się także cięciom w funduszach unijnych na lata 2014-2020. Domagają się również wyrównania dopłat dla rolników, a także zwiększenia zwrotu akcyzy na paliwa rolnicze.
Nawet 300 maszyn rolniczych ma wyjechać w czwartek na krajową szóstkę i dziesiątkę w województwie zachodniopomorskim. Komitet Protestacyjny Rolników zapowiada okupację siedziby Agencji Nieruchomości Rolnej w Szczecinie.
Poprzedni rolniczy protest w Szczecinie trwał 77 dni, zakończył się 19 lutego.
Radomskie struktury rolniczej "S" planują w czwartek pikietę przed biurem poselskim marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

pg

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Powiedzieli w Polskim Radiu

Ekonomista o expose: brak decyzji strategicznych

Ekonomista o expose: brak decyzji strategicznych

- Expose premier Ewy Kopacz zapowiada kosmetyczne zmiany gospodarcze - ocenia ekonomista Ignacy Morawski. Premier Kopacz zapowiedziała uproszczenia dla podatników, między innymi zmiany w administracji podatkowej czy pomoc asystenta podatnika dla przedsiębiorców.

Koalicja i opozycja o expose Ewy Kopacz

Koalicja i opozycja o expose Ewy Kopacz

W ocenie Eugeniusza Grzeszczaka expose nowej szefowej rządu to było zaproszenie do współpracy. Zdaniem Tadeusza Iwińskiego z SLD w wystąpieniu Ewy Kopacz zabrakło wielu kwestii.

Bądź z nami w kontakcie: