Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata

PAP
Tomasz Owsiński 29.03.2013
Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata
foto: Glow Images/East News

Za wiarę co roku ginie od 105 do 170 tys. wyznawców Chrystusa. Na 100 osób prześladowanych z powodów religijnych aż 75 to chrześcijanie - alarmuje "Gazeta Polska codziennie".

Wedle szacunków stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan, co ósma osoba wyznająca Chrystusa mieszka w kraju objętym prześladowaniami. Jest to 250 mln ludzi na dwa miliardy chrześcijan.
Na czele listy najbrutalniejszych wobec chrześcijan państw niezmiennie od 11 lat znajduje się Korea Północna. Jednak w skali świata to w krajach muzułmańskich żyje najwięcej prześladowanych wyznawców Chrystusa. Na 50 państw z listy Open Doors (organizacji monitorującej prześladowania chrześcijan), na której figurują kraje najbardziej wrogie wobec chrześcijan, aż 40 to kraje islamskie.

to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Wybierz głos II linii metra

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Putin proponował Polsce rozbiór Ukrainy? Spekulacje może przeciąć Donald Tusk

Putin proponował Polsce rozbiór Ukrainy? Spekulacje może przeciąć Donald Tusk

- Jeśli nawet Radosław Sikorski popełnił jakiś błąd, to za niego przeprosił. W interesie Polski i Ukrainy jest, żeby tę sprawę zamknąć - powiedziała Agnieszka Pomaska (PO). Skomentowała w ten sposób słowa Radosława Sikorskiego, który stwierdził, że zawiodła go pamięć, gdy mówił iż Władimir Putin oferował Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy.

Bądź z nami w kontakcie: