Pomóż Czadowi! Makulatura ratuje życie

PAP
Artur Jaryczewski 25.04.2013
Pomóż Czadowi Makulatura ratuje życie
foto: Glow Images/East News

Zbierając makulaturę można pomóc mieszkańcom Czadu, którzy borykają się z brakiem wody pitnej - pisze "Nasz Dziennik".

Koło Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie zbierając fundusze na budowę trzech studni w Czadzie zorganizowało w okolicznych parafiach zbiórkę makulatury. Środki z jej sprzedaży trafiają do pracujących w Czadzie salezjanów, którzy koordynują budowę.

Swoim pomysłem Koło stara się zarazić innych. Do tej pory w akcję włączyło się ponad 20 parafii, a niektóre z nich zbierają makulaturę regularnie, co miesiąc. Dołączyły także cztery szkoły oraz KUL. Inicjatywa lublinian to odpowiedź na apel Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi światu" z Krakowa.

Dotychczas udało się zebrać 114 ton makulatury.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

PAP/aj

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Konstanty Gebert: europejska prawica umizguje się do Żydów

Konstanty Gebert: europejska prawica umizguje się do Żydów

- W porównaniu z Arabami, których Europa nienawidzi, my - Żydzi jesteśmy prawie "biali". Mało tego, mnożenie umizgów pod adresem społeczności żydowskiej jest teraz formą oczyszczenia dla politycznej prawicy z hańbiącego zarzutu antysemityzmu - twierdzi Konstanty Gebert z „Gazety Wyborczej".

Auschwitz wykorzystano do "kreowania propagandy"

Auschwitz wykorzystano do kreowania propagandy

Kilka pokoleń Polaków wychowało się na zafałszowanym obrazie tego, co wydarzyło się w Auschwitz i trudno zmienić tę świadomość - mówiły w "Pulsie Trójki" prof. Anna Zeidler-Janiszewska i dr Hanna Węgrzynek analizując, jak dojrzewa nasza pamięć o Holokauście.

Bądź z nami w kontakcie: