Wybuch gazu w Słupsku. Policja przesłucha kierowcę

IAR
Tomasz Owsiński 29.04.2013
Zniszczona w wybuchu gazy kamienica w Słupsku
Zniszczona w wybuchu gazy kamienica w Słupsku, foto: PAP/Adam Warżawa

Pijany 32-latek miał fordem mondeo uderzyć w główny zawór gazu w budynku przy ulicy Krasińskiego 14. Doszło do eksplozji i pożaru.

Trzypiętrowa kamienica częściowo się zawaliła. Lekko ranne zostały trzy osoby. Dach nad głową straciło dziesięć rodzin.
Młodszy inspektor Krzysztof Straszak ze słupskiej policji podkreślił, że według wstępnych ustaleń to zatrzymany mężczyzna jest odpowiedzialny za spowodowanie katastrofy. - Weryfikujemy tę wersję. Ten mężczyzna przejeżdżał w tym czasie, w tym miejscu, ale nie możemy go przesłuchać, bo jest nietrzeźwy - powiedział. Po zatrzymaniu 32-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policja bada również, czy nie doszło do samoczynnego rozszczelnienia instalacji gazowej.
Podjęto już decyzję o rozbiórce budynku. Poszkodowanych umieszczono w szkolnych bursach w Słupsku. Każdy z nich otrzyma od trzech do sześciu tysięcy złotych jednorazowej pomocy z kasy miasta. Pogorzelcom zostaną też przydzielone mieszkania, ale może to potrwać kilka tygodni.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Wybierz głos II linii metra

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Politolodzy: marszałek Sikorski będzie miał bardziej pod górkę

Politolodzy: marszałek Sikorski będzie miał bardziej pod górkę

- Wiele osób wątpiło, że Sikorski poskromi polityczny temperament i będzie zacnym marszałkiem - mówi w radiowej Trójce dr Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Charakterystyczne, że PO nie pomaga mu zanadto - dodaje prof. Mikołaj Cześnik ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Wybory samorządowe 2014. Jak zwiększyć frekwencję?

Wybory samorządowe 2014. Jak zwiększyć frekwencję?

Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego, dyrektorka programu "Masz Głos, Masz Wybór", tłumaczyła w radiowej Jedynce, że powinny istnieć mechanizmy zachęcające kandydatów i ich komitety, do tego, by wychodzić do wyborców i przekonywać do głosowania.

Bądź z nami w kontakcie: