Kraków: zabił ciężarną 16-latkę. Usłyszał wyrok

PAP
Katarzyna Karaś 13.05.2013
Kraków: zabił ciężarną 16-latkę. Usłyszał wyrok
foto: creationc/sxc.hu/cc

Krakowski sąd okręgowy skazał oskarżonego o zabójstwo swojej ciężarnej dziewczyny Marka K. na 25 lat więzienia.

Jak podkreśliła w uzasadnieniu wyroku przewodnicząca składu sędziowskiego, sędzia Beata Marczewska, nie ma wątpliwości, że to Marek K. jest sprawcą zabójstwa - potwierdził to on sam oraz opinie biegłych. Sąd nie znalazł jednak bezpośrednich dowodów na to, że mężczyzna zaplanował wcześniej zabicie swojej dziewczyny.
Zabójstwo 16-letniej Marty B. to jedna z najgłośniejszych zbrodni popełnionych w ostatnich latach w Krakowie. Dziewczyna zaginęła na początku kwietnia 2006 roku. W jej poszukiwania zaangażowanych było tysiące osób, także jej chłopak Marek K. Mężczyzna pozostawał w kontakcie z rodziną nastolatki, a jednocześnie zacierał ślady zbrodni.
Po trzech tygodniach ciało dziewczyny odnaleziono w zbiorniku wodnym w okolicy podkrakowskich Niepołomic. Nosiło ono ślady po 36 ciosach nożem. Marka K. zatrzymano następnego dnia. Podczas śledztwa przyznał się do zabójstwa. Powiedział, że do zbrodni doszło po tym, jak okazało się, że dziewczyna jest w ciąży.
K. powiedział, że Marta B. w histerii odepchnęła go i upadła, wbijając sobie w gardło ostrze noża, który trzymał w ręku. Wtedy zadał jej pozostałe ciosy, ponieważ "chciał jej pomóc" w skróceniu cierpień i "obawiał się, że nikt mu nie uwierzy".
To już trzeci wyrok w tej sprawie. Nie jest prawomocny.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

serwis specjalny wrzesień39

Powiedzieli w Polskim Radiu

Nowy rząd powstanie do końca tygodnia

Nowy rząd powstanie do końca tygodnia

- Premier przedstawi skład swojego do końca tego tygodnia - powiedziała w radiowej Trójce prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska.

Bądź z nami w kontakcie: