Kraków: zabił ciężarną 16-latkę. Usłyszał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 14:43
Krakowski sąd okręgowy skazał oskarżonego o zabójstwo swojej ciężarnej dziewczyny Marka K. na 25 lat więzienia.
Kraków: zabił ciężarną 16-latkę. Usłyszał wyrok
Foto: creationc/sxc.hu/cc

Jak podkreśliła w uzasadnieniu wyroku przewodnicząca składu sędziowskiego, sędzia Beata Marczewska, nie ma wątpliwości, że to Marek K. jest sprawcą zabójstwa - potwierdził to on sam oraz opinie biegłych. Sąd nie znalazł jednak bezpośrednich dowodów na to, że mężczyzna zaplanował wcześniej zabicie swojej dziewczyny.
Zabójstwo 16-letniej Marty B. to jedna z najgłośniejszych zbrodni popełnionych w ostatnich latach w Krakowie. Dziewczyna zaginęła na początku kwietnia 2006 roku. W jej poszukiwania zaangażowanych było tysiące osób, także jej chłopak Marek K. Mężczyzna pozostawał w kontakcie z rodziną nastolatki, a jednocześnie zacierał ślady zbrodni.
Po trzech tygodniach ciało dziewczyny odnaleziono w zbiorniku wodnym w okolicy podkrakowskich Niepołomic. Nosiło ono ślady po 36 ciosach nożem. Marka K. zatrzymano następnego dnia. Podczas śledztwa przyznał się do zabójstwa. Powiedział, że do zbrodni doszło po tym, jak okazało się, że dziewczyna jest w ciąży.
K. powiedział, że Marta B. w histerii odepchnęła go i upadła, wbijając sobie w gardło ostrze noża, który trzymał w ręku. Wtedy zadał jej pozostałe ciosy, ponieważ "chciał jej pomóc" w skróceniu cierpień i "obawiał się, że nikt mu nie uwierzy".
To już trzeci wyrok w tej sprawie. Nie jest prawomocny.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludwik J. nie żyje. Syn malarza: żałuję, że go zabiłem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 15:55
Olgierd J. przyznał się dzisiaj do zabójstwa swojego ojca - Ludwika Lecha J., słynnego malarza i rysownika - dowiedział się portal tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabił 3-miesięczną córkę. Trafi za kratki na 15 lat

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 15:23
Na 15 lat pozbawienia wolności skazał sąd w Piotrkowie Trybunalskim zabójcę noworodka z Tomaszowa Mazowieckiego. 3-miesięczna Lidzia zmarła w sierpniu ubiegłego roku w wyniku kilkukrotnego uderzenia w głowę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabił siekierą dzieci i żonę. Sąd umorzył sprawę

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 19:44
Łódzki Sąd Okręgowy umorzył sprawę mężczyzny oskarżonego o zamordowanie żony i dwójki dzieci.
rozwiń zwiń