Wrocław: policja zatrzymała byłych związkowców za oszustwa

IAR
Tomasz Owsiński 14.05.2013
Wrocław: policja zatrzymała byłych związkowców za oszustwa
foto: policja.gov.pl

Dwaj mężczyźni są podejrzani o oszustwo na szkodę jednej z organizacji związkowych. Zatrzymani to były przewodniczący i jego były zastępca.

Nieoficjalnie dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl dowiedzieli się, że chodzi o Związek Pracowników Komunikacji Miejskiej działający we wrocławskim MPK.

Do oszustw miało dochodzić od 2008 do 2013 roku. Podejrzani fałszowali dokumentację księgową związaną z dofinansowaniem przez związek kolonii i obozów dla dzieci, zapomóg bezzwrotnych, zapomóg udzielanych tytułem wydarzeń losowych członków związku zawodowego, a następnie wypłacali sobie należności. W ten sposób mieli przywłaszczyć ponad 30 tysięcy złotych.

Mężczyźni wypłacali sobie pieniądze za wydarzenia losowe związane z członkami rodzin związkowców bez ich wiedzy. Na przykład - z tytułu urodzin dziecka, które nigdy się nie urodziło, fikcyjnego zgonu osoby najbliższej, dopłaty do fikcyjnego wypoczynku dziecka.

Fałszowane były całe listy wypłat i pokwitowania odbioru pieniędzy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
4 czerwca 1989

Powiedzieli w Polskim Radiu

Dlaczego energia odnawialna budzi emocje polityków?

Czy alternatywne źródła energii są receptą na problemy środowiska naturalnego i czy jesteśmy skazani na korzystanie z energii odnawialnej? Rząd przedstawił Sejmowi projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE).

"Polityczne oko Tuska do lewicowych wyborców"

Nie wiadomo, czy nowa pełnomocnik ds. równego statusu zrealizuje swoje pomysły - mówił w Trójce poseł Maciej Mroczek (Twój Ruch). Andrzej Romanek (Solidarna Polska) uważa, że nominacja prof. Małgorzaty Fuszary to posunięcie czysto polityczne.