Wrocław: policja zatrzymała byłych związkowców za oszustwa

IAR
Tomasz Owsiński 14.05.2013
Wrocław: policja zatrzymała byłych związkowców za oszustwa
foto: policja.gov.pl

Dwaj mężczyźni są podejrzani o oszustwo na szkodę jednej z organizacji związkowych. Zatrzymani to były przewodniczący i jego były zastępca.

Nieoficjalnie dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl dowiedzieli się, że chodzi o Związek Pracowników Komunikacji Miejskiej działający we wrocławskim MPK.

Do oszustw miało dochodzić od 2008 do 2013 roku. Podejrzani fałszowali dokumentację księgową związaną z dofinansowaniem przez związek kolonii i obozów dla dzieci, zapomóg bezzwrotnych, zapomóg udzielanych tytułem wydarzeń losowych członków związku zawodowego, a następnie wypłacali sobie należności. W ten sposób mieli przywłaszczyć ponad 30 tysięcy złotych.

Mężczyźni wypłacali sobie pieniądze za wydarzenia losowe związane z członkami rodzin związkowców bez ich wiedzy. Na przykład - z tytułu urodzin dziecka, które nigdy się nie urodziło, fikcyjnego zgonu osoby najbliższej, dopłaty do fikcyjnego wypoczynku dziecka.

Fałszowane były całe listy wypłat i pokwitowania odbioru pieniędzy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
serwis specjalny o I wojnie światowej

Powiedzieli w Polskim Radiu

Dziennikarze na wojnie. "Tego nie robi się dla pieniędzy"

Dziennikarze na wojnie. Tego nie robi się dla pieniędzy

Świat zachodni wstrząśnięty jest okrutną egzekucją amerykańskiego dziennikarza. James Foley zginął z rąk dżihadysty w północnym Iraku. - Bez dziennikarzy, którzy jeżdżą w rejony ogarnięte wojną świat nie dowiedziałby się co się tam dzieje - mówił w Jedynce Jakub Kamiński, fotoreporter PAP.