Czy Rosja dąży do mięsnej wojny z Polską?

IAR
Michał Chodurski 16.09.2013
Czy Rosja dąży do mięsnej wojny z Polską?
foto: Glow Images/East News

Nie ma mowy o jakiejkolwiek "wojnie mięsnej" między Polską a Rosją - oświadczył przebywający w Moskwie wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.

Niedawno przedstawiciel Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Aleksiej Aleksiejenko twierdził, że polscy producenci próbowali wwieźć do Rosji mięso i sery, posługując się sfałszowanymi certyfikatami.

Według wiceszefa polskiego resortu rolnictwa - konflikt już został zażegnany. -„Wyjaśniliśmy wszystkie nieprawidłowości. Dwóm skontrolowanym zakładom odebrane zostało prawo eksportu, trzeciemu przywrócono zgodę” - oświadczył na konferencji w Moskwie Tadeusz Nalewajk. Minister dodał, że Polska zobowiązała się do dodatkowych kontroli fitosanitarnych.

Szef Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Piotr Zieman zwraca uwagę, że Rosjanie są niezwykle wyczuleni na punkcie dostaw mięsa, ponieważ eksport z Polski stanowi ogromną konkurencję dla rosyjskich producentów. -„Jesteśmy potentatem na skale światową, globalnym liderem wśród eksporterów” - dodaje Zieman. Opinie tę potwierdzają także rosyjscy eksperci, według których polskie mięso i wędliny są najwyższej jakości.

mc

''

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie: