Rząd naprawia błąd. Rodziny chorych odzyskają pieniądze

IAR
Martin Ruszkiewicz 15.10.2013
Rząd naprawia błąd. Rodziny chorych odzyskają pieniądze
foto: sxc.wu/Lewy/2005

O nowe świadczenie pielęgnacyjne będzie mógł wystąpić każdy opiekun niepełnosprawnego. Wysokość świadczenia będzie uzależniona od poziomu niesamodzielności. Określi ją specjalna pięciostopniowa skala - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta podaje, że od lipca 100 tysięcy osób zostało pozbawionych tego świadczenia. Teraz rząd próbuje z ewidentnej wpadki wyjść z twarzą i zapowiada zmianę przepisów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dowiedział się, że resort pracy przygotowuje projekt, który zakłada, że wszyscy niepracujący opiekunowie niepełnosprawnych członków rodziny będą mogli ponownie ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne.

- Wysokość świadczenia będzie zróżnicowana, a osoba wymagająca opieki będzie musiała się poddać dodatkowemu badaniu określającemu poziom jej niesamodzielności w pięciostopniowej skali - mówi gazecie Elżbieta Seredyn, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Od wyniku będzie zależeć wysokość świadczenia. Najniższe wyniesie 820 złotych. Maksymalna wielkość wciąż jest ustalana.

"Dziennik Gazeta Prawna"/mr

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Auschwitz wykorzystano do kreowania propagandy

Auschwitz wykorzystano do kreowania propagandy

Kilka pokoleń Polaków wychowało się na zafałszowanym obrazie tego, co wydarzyło się w Auschwitz i trudno zmienić tę świadomość - mówiły w "Pulsie Trójki" prof. Anna Zeidler-Janiszewska i dr Hanna Węgrzynek analizując, jak dojrzewa nasza pamięć o Holokauście.

Janusz Zemke: kluczem jest pomoc dla Ukrainy

Janusz Zemke: kluczem jest pomoc dla Ukrainy

Unia Europejska będzie musiała udzielić Ukrainie pomocy w zakresie gospodarczym, też humanitarnym - tak mówił Janusz Zemke (SLD). Jego zdaniem trzeba się starać, by móc sprzedawać Ukrainie broń.

Bądź z nami w kontakcie: