Śląsk: zginął górnik w Czechowicach - Dziedzicach

PAP
Izabela Zabłocka 29.11.2013
Śląsk: zginął górnik w Czechowicach - Dziedzicach
foto: Glow Images/East News

Górnik pracował przy obsłudze przenośnika taśmowego. Zginął w nocy z czwartku na piątek w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach - Dziedzicach. Mężczyzna miał 24 lata.

Wypadek wydarzył się na poziomie 556 m,  w czasie próbnego rozruchu przenośnika po wymianie uszkodzonej części. Mężczyzna miał rozległe obrażenia klatki piersiowej.

Na miejscu są przedstawiciele Okręgowego i Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Badają przyczyny zdarzenia.

Większościowym właścicielem Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia jest czeski Energetyczny i Przemysłowy Holding (EPH), działający, oprócz Czech, także m.in. w Słowacji i w Niemczech. Głębinowa kopalnia Silesia jest położona ok. 30 km od granicy polsko-czeskiej.

Zmarły górnik jest 21. śmiertelną ofiarą w górnictwie w tym roku. W całym ubiegłym roku zginęło 28 górników,  z czego 22 w kopalniach węgla kamiennego.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Wybierz głos II linii metra

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Politolodzy: marszałek Sikorski będzie miał bardziej pod górkę

Politolodzy: marszałek Sikorski będzie miał bardziej pod górkę

- Wiele osób wątpiło, że Sikorski poskromi polityczny temperament i będzie zacnym marszałkiem - mówi w radiowej Trójce dr Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Charakterystyczne, że PO nie pomaga mu zanadto - dodaje prof. Mikołaj Cześnik ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Wybory samorządowe 2014. Jak zwiększyć frekwencję?

Wybory samorządowe 2014. Jak zwiększyć frekwencję?

Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego, dyrektorka programu "Masz Głos, Masz Wybór", tłumaczyła w radiowej Jedynce, że powinny istnieć mechanizmy zachęcające kandydatów i ich komitety, do tego, by wychodzić do wyborców i przekonywać do głosowania.

Bądź z nami w kontakcie: