Śląsk: zginął górnik w Czechowicach - Dziedzicach

PAP
Izabela Zabłocka 29.11.2013
Śląsk: zginął górnik w Czechowicach - Dziedzicach
foto: Glow Images/East News

Górnik pracował przy obsłudze przenośnika taśmowego. Zginął w nocy z czwartku na piątek w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach - Dziedzicach. Mężczyzna miał 24 lata.

Wypadek wydarzył się na poziomie 556 m,  w czasie próbnego rozruchu przenośnika po wymianie uszkodzonej części. Mężczyzna miał rozległe obrażenia klatki piersiowej.

Na miejscu są przedstawiciele Okręgowego i Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Badają przyczyny zdarzenia.

Większościowym właścicielem Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia jest czeski Energetyczny i Przemysłowy Holding (EPH), działający, oprócz Czech, także m.in. w Słowacji i w Niemczech. Głębinowa kopalnia Silesia jest położona ok. 30 km od granicy polsko-czeskiej.

Zmarły górnik jest 21. śmiertelną ofiarą w górnictwie w tym roku. W całym ubiegłym roku zginęło 28 górników,  z czego 22 w kopalniach węgla kamiennego.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Czy Europa powinna zaostrzyć sankcje wobec Rosji?

Czy Europa powinna zaostrzyć sankcje wobec Rosji?

UE powinna zareagować twardo i solidarnie na nasilenie konfliktu na Ukrainie, a szczególnie na ostrzał w Mariupolu - ocenił szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna przed spotkaniem unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli. Jakie powinny być, a jakie będą działania Europy - o tym dyskutowali w "Pulsie Trójki" Jan Dziedziczak z PiS i Tadeusz Iwiński z SLD.

Niemiecka ustawa doprowadzi do upadku polskich firm?

Niemiecka ustawa doprowadzi do upadku polskich firm?

Jeśli Niemcy nie wezmą pod uwagę wyjaśnień strony polskiej w sprawie niemieckiej ustawy o płacy minimalnej, można się spodziewać m.in. upadku niektórych polskich firm transportowych - ocenia prawniczka Iwona Szwed.

Bądź z nami w kontakcie: