Towarowa kapsuła SpaceX powróciła na Ziemię. Przywiozła ciekawe próbki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 07:40
Kapsuła prywatnej firmy SpaceX powróciła w niedzielę na Ziemię po zakończeniu misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną, do której dostarczyła zaopatrzenie.
Kapsuła Dragon
Kapsuła DragonFoto: spacex.com

Po locie trwającym 5,5 godziny kapsuła Dragon wodowała na Pacyfiku w pobliżu wybrzeży południowej Kalifornii. Z powrotem, na Ziemię, przywiozła próbki i materiały naukowe z przeprowadzonych eksperymentów oraz zużyty sprzęt.

Czytaj więcej:
nauka 1200 free
Nauka w portalu PolskieRadio.pl

Dragon, który wystartował 23 lutego z przylądka Canaveral na Florydzie, dostarczył na stację Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) prawie 2,2 tony zapasów żywności, wody i materiałów do eksperymentów naukowych.

Przez prawie miesiąc kapsuła była przycumowana do stacji. W niedzielę dwaj astronauci z załogi stacji odcumowali ją i za pomocą automatycznego wysięgnika oddalili od stacji.

Druga firma wykonująca na zamówienie agencji NASA loty z zaopatrzeniem na ISS, Orbital ATK, zamierza wysłać swój własny statek w najbliższy piątek. Jednak w odróżnieniu od SpaceX, spłonie on w drodze powrotnej w atmosferze ziemskiej.

kk

Zobacz więcej na temat: NAUKA kosmos NASA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.dkkozienice.pl

Czytaj także

Przełomowe odkrycie NASA. Znaleziono system siedmiu planet podobnych do Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 21:10
Aż siedem planet krąży w układzie odległym od nas "zaledwie" 40 lat świetlnych. Mają one rozmiary podobne do Ziemi, mogą tam panować ziemskie temperatury i istnieć woda w stanie ciekłym. O odkryciu poinformowała NASA i Europejskie Obserwatorium Południowe ESO.
rozwiń zwiń