Wiceminister kultury Jarosław Sellin w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 18:51
Jarosław Sellin, kilka dni temu, na antenie TVP przekonywał, że żaden duży kraj w UE "nie pozwoliłby sobie na taką dominację kapitału zagranicznego w mediach, jak to ma miejsce w Polsce".
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jeszcze przed wakacjami PiS chce przedstawić projekt ustawy w sprawie własności mediów. Ma ona określić maksymalny udział zagranicznego kapitału w prasie, radiu, telewizji i portalach internetowych w Polsce. Nad tzw. repolonizacją mediów pracuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwaga PiS w kwestii repolonizacji mediów koncentruje się na segmencie prasy regionalnej i lokalnej. Wiceminister Jarosław Sellin mówił, że "jeśli chodzi o ilość nakładu poszczególnych tytułów, ten segment jest bardzo silnie zdominowany przez trzy konkretne koncerny medialne z konkretnego kraju, z Niemiec".

O prace nad ustawą zapytamy wiceministra Jarosława Sellina już w najbliższych "Sygnałach dnia". Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

Na "Sygnały dnia" we wtorek (21.03) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ab/mk

Zobacz więcej na temat: media publiczne media prasa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.dkkozienice.pl

Czytaj także

List Marka Dekana. Sprawa stanie na sejmowej komisji kultury

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:10
Na środę zwołano nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków masowego przekazu, która zajmie się listem szefa Ringier Axel Springer Media AG Marka Dekana - poinformowała posłanka Joanna Lichocka (PiS) na poniedziałkowej konferencji prasowej w Kaliszu. 
rozwiń zwiń