Koncert "Ocaleni". Zagrają goście audycji Rafała Porzezińskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 13:50
25 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert pt. "Ocaleni", w którym udział wezmą goście wtorkowych audycji o tym samym tytule. Na scenie pojawią się m.in.: Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof Jaryczewski, Janusz Yanina Iwański, Tomasz Budzyński, Dariusz Malejonek, Piotr Strojnowski. Artystom towarzyszyć będzie Seb Stanny Orchestra.
Audio

- Poprzez muzykę chcemy nieść nadzieję wszystkim tym, którzy zmagają się z codziennymi trudnościami, walczą z kryzysami w swoim życiu, walczą z uzależnieniem i wydaje im się, że nie ma już dla nich ratunku. Zapraszamy również tych wszystkich, którzy chcą cieszyć się wraz z uczestnikami koncertu odzyskaną wolnością, zapraszamy wszystkich Ocalonych, terapeutów i wszystkie osoby, które wyciągają pomocną dłoń do osób potrzebujących – mówi dyrektor radiowej Jedynki i autor audycji Rafał Porzeziński, który wraz z Pawłem Sztompke będzie gospodarzem wieczoru.

W trakcie koncertu odbędzie się również krótka debata pt. "Droga do wolności, czyli kroki nie z tej ziemi", w której wezmą udział ks. dr Marek Dziewiecki (psycholog i autor wielu książek o tematyce profilaktyki, terapii uzależnień i relacji międzyludzkich), Jacek Racięcki (terapeuta uzależnień) i Felek (trzeźwy alkoholik, jeden z pierwszych uczestników ruchu Anonimowych Alkoholików w Warszawie), a poprowadzi ją Rafał Porzeziński.

Audycja "Ocaleni" w radiowej Jedynce to spotkania z ludźmi, którzy przeszli przez różne trudne doświadczenia życiowe, ale postanowili się nie poddawać, pokonali kryzysy, odzyskali nadzieję i radość życia. O drodze, którą przebyli, opowiadają innym, aby dodać im otuchy, sił i odwagi do walki. Prowadzący w każdy wtorek o 23.10, słucha niezwykłych historii powrotu ze śmierci moralnej, duchowej, psychicznej do pełni życia.

Wykonawcy:

Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Janusz "Yanina" Iwański, Tomasz "Budzy" Budzyński, Dariusz "Maleo" Malejonek, Lech Dyblik, Adam Krylik, Piotr Strojnowski, Piotr Nagiel, Maciej Sikorski, Adam Szewczyk, Ryszard Styła, MSW Skład

Seb Stanny Orchestra:

Seb Stanny - saksofony, wokal, aranżacje , kierownictwo muzyczne

Daniel Orlikowski - trąbka

Tomasz Pacanowski - gitary

Miłosz Wośko - fortepian, instrumenty klawiszowe

Maciej Matysiak - gitara basowa

Sebastian Frankiewicz - bebny

Piotr Iwicki - instrumenty perkusyjne

Ewelina Kordy - wokal


Bilety do nabycia w internetowym sklepie Polskiego Radia oraz na godzinę przed koncertem w kasie studia.

Organizatorami wydarzenia są Program 1 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny.

***

Koncert "Ocaleni" odbędzie się 25 kwietnia o godz 19.00 w Studiu Polskiego Radia im W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie. Na retransmisję koncertu zapraszamy do radiowej Jedynki 26 kwietnia tuż po północy.

mat. pras./mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Marek Dziewiecki: każdy z nas potrzebuje ocalenia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 14:52
- Jesteśmy trochę zagrożeni z zewnątrz a trochę przez naszą własną słabość, naiwność - powiedział w radiowej Jedynce ks. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Nagiel - alkoholik, który się nie poddał

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 19:05
- Utraciłem kontrolę w piciu alkoholu. Były awantury, pobicia, izby wytrzeźwień - mówił w Jedynce o swojej chorobie Piotr Nagiel, muzyk i terapeuta uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Dyblik: dostałem drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 11:51
- Wiele lat temu, gdy myślałem o tym, żeby ze sobą skończyć, uświadomiłem sobie z żalem, że moje życie nie jest nikomu do niczego potrzebne. Ani moim najbliższym, ani mnie samemu - mówi w audycji "Ocaleni" aktor i pieśniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proste i krzywe ścieżki Andrzeja Krzywego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:50
Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, w wieku 10 lat stracił ojca. A ponieważ był najstarszy z rodzeństwa, musiał szybko dorosnąć i przejąć zadania rodzica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Strojnowski. Był uzależniony, dziś jest terapeutą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 12:50
Gościem audycji był Piotr Strojnowski - współzałożyciel, wokalista, współkompozytor muzyki oraz autor tekstów na pierwszej płycie zespołu DAAB. W swoim życiu nieraz wpadał w tarapaty - były i narkotyki, i alkohol, i konflikty z prawem.
rozwiń zwiń