Jedynka

LOKA "Prawdziwe powietrze"

30.05.2012 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Loka
LokaFoto: mat.prom.

"Prawdziwe powietrze" to singiel zapowiadający debiutancką płytę zespołu. To lekki, melodyjny rock, tekst, w którym każdy znajdzie kawałek swojego życia. Trudno wskazać piosenki, których można słuchać na okrągło i przy których dziękujemy za funkcję repeat w odtwarzaczu. Ta do nich należy. Być może dlatego określona została mianem mocnej kandydatki do tytułu przeboju lata.

Loka to rockandrollowa grupa, łącząca taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. To trójka muzyków z Wrocławia, Iławy i Ostródy, których połączył ze sobą...internet. Muzykę, do utworu "prawdziwe powietrze", napisał Kamil Mikuła, słowa Grzegorz Porowski, a produkcją zajęli się Jacek Kret i Andrzej Karp.

Członkowie formacji – Piotr Wróblewski (gitarzysta, kompozytor) i Kamil Mikuła (kompozytor, pianista) byli gośćmi Muzycznej Jedynki. Kamil Mikuła zdradził, że "od początku wiedział, jak utwór ma brzmieć", a Piotr Wróblewski obiecał szybkie nagranie debiutanckiego krążka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Hity dekady: jakie kawałki cały czas mamy w głowie

03.01.2012 09:17
Piosenka "Can’t Get You Out Of My Head" Kylie Minogue została uznana za najczęściej graną melodię ostatniej dekady.
Kylie Minogue
Kylie MinogueFoto: (fot. Brian Minkoff- London Pixels/Wikimedia Commons)

Kawałek Kylie Minogue, który w Wielkiej Brytanii w 2001 roku był na pierwszym miejscu list przebojów, był najczęściej granym na antenie i na żywo kawałkiem z pierwszej dekady XXI wieku, zgodnie z PRS for Music, która zbiera tantiemy w imieniu kompozytorów i muzyków - podaje BBC.Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Britney Spears z kawałkiem "Toxic" z 2004 roku. Kolejne miejsce zajął utwór Robbiego Williamsa "Angels" z 1997 roku.Czwarte miejsce zajął Jamelia z kawałkiem "Superstar" z 2003 roku, wyprzedzając Liberty X z hitem "Just A Little" z 2002 roku.Pierwsza piątka najbardziej popularnych utworów została zagrana ponad 875 milionów razy w ciągu pierwszej dekady XXI wieku."Can’t Get You Out Of My Head" został napisany przez Cathy Dennis. Początkowo piosenka została odrzucona przez S Club 7 oraz Sophie Ellis-Bextor. Dopiero Kylie Minogue zdecydowała się wykorzystać tekst Cathy Dennis.Obejrzyj galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>


Najczęściej grane utwory z pierwszej dekady XXI wieku:

1. Kylie Minogue - Can’t Get You Out Of My Head (2001)

2. Britney Spears - Toxic (2004)

3. Robbie Williams - Angels (1997)

4. Jamelia - Superstar (2003)

5. Liberty X - Just A Little (2002)


sm

Czytaj także

"Bez słów" po odejściu Ani Wyszkoni

27.01.2012 15:36
Zespół Łzy: Musieliśmy wydać ten album, żeby ludzie nie pomyśleli, że nasz zespół przestał istnieć.
Zespół Łzy
Zespół ŁzyFoto: Kusiński Wojciech

W tym roku Łzy obchodzią piętnastolecie istnienia. Muzycy przyznają, że nie pamiętają dokładnego dnia założenia zespołu. Pewni są jednego – to był wrzesień. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli Adam Konkol, Adrian Wieczorek i wokalistka Sara Chmiel, która 9 stycznia 2011 roku zadebiutowała na koncercie. I to jakim – w ramach Wielkiej Oriestry Świątecznej Pomocy.

Adam Konkol zapewnił, że Sara bardzo dobrze sprawdza się w śpiewaniu starych przebojów zespołu. Jego zdaniem to tylko pozornie łatwe utwory, a wielu wokalistów ma z nimi dużo kłopotów.

– Jeśli chodzi o naszą nową płytę "Bez słów", to mieliśmy bardzo mało czasu na jej przygotowanie. Zaledwie trzy miesiące na skomponowanie wszystkich piosenek, ich nagranie oraz opublikowanie krążka. Musieliśmy wydać ten album, żeby ludzie nie pomyśleli, że zespół Łzy przestał istnieć – tłumaczy.

Sara Chmiel zauważyła, że już po pierwszym koncercie spotkała się z wieloma miłymi komentarzami. Została też zaakceptowana przez fanklub zespołu.

Rozmawiał Adam Dobrzyński.

(pp)

Czytaj także

Posłuchaj ukraińskich hitów!

18.05.2012 13:00
Czego słuchają nasi wschodni sąsiedzi? Co na Ukrainie jest hitem, a co kitem?
Perkalaba
"Perkalaba"Foto: youtobe
Posłuchaj
03'53 Posłuchaj relacji Jany Stempniewicz z redakcji ukraińskiej Polskiego Radia
więcej

Jednym z najbardziej popularnych zespołów na Ukrainie jest kapela "Hajdamaki". Swój sukces poniekąd zawdzięczają Wojciechowi Waglewskiemu, który zainteresował się ich twórczością i zaprosił ich do swojego projektu.

Innym znanym i lubianym na Ukrainie zespołem jest "Dagadana". To polsko-ukraińskie trio. Czerpią z muzyki ludowej. Przerabiają ją na jazowo-elektroniczny pop. Wokalistka jest Dana Wojnicka- znana ukraińska jazzmanka.

Furorę nie tylko na Ukrainie robią chłopcy z "Perkalaba", grający folk i reggae. Bardzo często koncertują w Polsce.

>>>Więcej o kultowych zespołach i ukraińskich hitach dowiesz się słuchając relacji Jany  Stępniewicz z redakcji ukraińskiej Polskiego Radia. W relacji także próbki muzyki ukraińskich zespołów.

(mb)

 


Czytaj także

Znamy przebój lata 2012!

30.05.2012 16:00
Mocnym kandydatem do miana hitu lata jest utwór "Prawdziwe powietrze" formacji Loka.
Piotr Wróblewski i Kamil Mikuła z zespołu Loka
Piotr Wróblewski i Kamil Mikuła z zespołu Loka Foto: W.Kusiński/PR
Posłuchaj
07'26 Posłuchaj całej rozmowy z muzykami z formacji Loka
więcej

Tekst piosenki powstał na podstawie maila, którego jeden z członków zespołu (Grzegorz Porowski) wysłał do pewnej niewiasty. To miły, bezpretensjonalny, bigbeatowy, rockandrollowy utwór – zapewniają Piotr Wróblewski i Kamil Mikuła, którzy byli gośćmi "Muzycznej Jedynki".

 

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera z muzykami z formacji Loka.

Zobacz więcej na temat: kandydaci loki muzyka