Jedynka

Dlaczego "Nowa Płyta” jest nowa? Zdradzi Waglewski

18.10.2012 08:41
19 października 2012 ukazuje się nowa studyjna płyta Voo Voo. Dlaczego najprostszy tytuł był najlepszy opowie w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Waglewski.
Wojciech Waglewski
Wojciech WaglewskiFoto: Maciej Kulczyński/ Męskie Granie
Posłuchaj
00'29 Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Zbigniew Krajewski
więcej

Oficjalne zapowiedzi autorów brzmią imponująco: "Nowa płyta” to jest nowy concept album, ale rozumiany "na nowo”. Zapomnijmy tu więc o jakiejś rockowej suicie, tudzież żonglerce artystycznej, czy post-produkcyjnej. "Nowa płyta” ma błysk szczególny. Jest bowiem płytą intuicyjnie mądrą rockowo. Jest płytą, gdzie obok prawdziwej kompetencji artystycznej znać humor, luz i zespołową, niekłamaną radość grania – napisali artyści na swojej stronie internetowej. A my wszystkie te zapowiedzi zweryfikujemy u samego Wojciecha Waglewskiego.  

 

Ponadto w audycji: konkurs dźwiękowy, muzyczne kalendarium, aktualności kulturalne oraz płyty dla słuchaczy.

Na "Muzyczną Jedynkę" od godz. 13. do godz. 15. zaprasza Zbigniew Krajewski.

Więcej rozmów z ciekawymi muzykami znajdziesz na stronie audycji. Zapraszamy!

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Wojciech Waglewski: tekst jest elementem dźwięku

14.10.2012 14:27
- Na początku Voo Voo odciąłem się w ogóle od historii rocka. Myślałem, że wymyślę rock ‘n’ rolla na nowo, a wszystko już zostało wymyślone. Trzeba po prostu znaleźć to, co w tej muzyce najważniejsze i na tym tworzyć - mówił Wojciech Waglewski w Trójce o albumie "Nowa płyta".
Voo Voo
Voo VooFoto: fot. mat. prasowe
Posłuchaj
23'42 Wojciech Waglewski: tekst jest elementem dźwięku
więcej

/

Wojciech Waglewski opowiadał o pracy "starego muzykanta", przygotowaniu nowego albumu i planowanych koncertach Voo Voo. - Stary muzyk rockowy pracuje jak producent hiphopowy - ma wklejone w sposób naturalny w organizm elementy muzyki, na której się wychowywał - mówił artysta w rozmowie z Piotrem Metzem w "Liście osobistej".

"Nowa płyta!" Voo Voo ukaże się 19 października 212 roku, a zaraz po premierze albumu rozpoczyna się, licząca blisko 30 koncertów, trasa koncertowa. Voo Voo (z nowym perkusistą Michałem Bryndalem, któremu blisko tu do pierwszego perkusisty Voo Voo - Wojciecha Morawskiego) tworzy dojrzały i pozytywny przekaz zarówno dla wiernych fanów zespołu, jak i dla tych, którzy wielowątkowej historii Voo Voo jeszcze nie znają.

- Uwielbiam słowo, natomiast w tym sensie jest ono dla mnie drugoplanowe, że powstaje po dźwięku. To nie jest lekceważenie słowa, to jest jego inne traktowanie - tłumaczył artysta prym muzyki nad tekstami w swojej solowej jak i zespołowej działalności. - Bardzo się lubię bawić spółgłoskowością języka polskiego, regionalizmami, powtórzeniami. Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem traktowania tekstów piosenek jako wierszy. Tekst jest elementem dźwięku. Dźwięk jest metafizyczny, a słowo przypisuje pewną historię - ocenił Wojciech Waglewski.

Miłośnikom dobrej muzyki polecamy inne wywiady dziennikarzy Trójki z gwiazdami z Polski i zagranicy>>

Kiedy i z jakich powodów Wojciech Waglewski "przeprosił" się ze śpiewaniem, jak wyglądała praca nad "Nową płytą" i dlaczego trzeba chodzić na rockowe koncerty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy oraz kolejnych audycji w soboty między godz. 19.00 a 22.00.

Zobacz więcej na temat: muzyka Polska