Jedynka

Prywatna apokalipsa wrażliwego artysty

04.05.2015 01:00
Literacki debiut Marka Adamika budzi dreszcze zachwytu i przerażenia. Na antenie Jedynki książkę "Sensu sens" czyta Marcin Przybylski.
Utalentowany aktor filmowy i teatralny, wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej czyta w Radiowej Jedynce książkę Marka Adamika Sensu sens
Utalentowany aktor filmowy i teatralny, wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej czyta w Radiowej Jedynce książkę Marka Adamika "Sensu sens" Foto: Grzegorz Śledź/PR2
Posłuchaj
04'56 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 1.
04'29 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 2.
03'32 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 3.
04'27 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 4.
04'57 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 5.
04'38 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 6.
03'11 "Sensu sens", czyta Marcin Przybylski - odcinek 7.
więcej

Bohaterem książki jest młody, bardzo utalentowany i obdarzony niezwykłą wyobraźnią artysta, którego kondycja fizyczna ulega niezrozumiałemu, a gwałtownemu załamaniu i który nagle musi skonfrontować się z obcym światem szpitali i lekarzy. Krucha rzeczywistość miesza się z realizmem magicznym i snem.

 

mat. wyd. Editio mat. wyd. Editio

Oryginalne połączenie tekstu i obrazu, przemieszanie wątków wabi czytelnika, każe mu odkrywać kolejne sekrety, nadawać własny porządek całej historii i odczytywać ją na wielu poziomach. Kto jest na tyle odważny, by zejść w najgłębsze zakamarki swojej duszy, jeśli wie, że może nie wrócić, a w najlepszym razie straci coś, co stanowiło do tej pory treść jego życia?

***

Fragmenty powieści w "Lekturach Jedynki" czytał Marcin Przybylski.

mat. promocyjne wyd. Editio/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

"Wiedźmin. Sezon burz". Słuchowisko w gwiazdorskiej obsadzie

16.02.2015 10:30
- W literaturze Sapkowskiego stale odkrywam coś dla siebie. Czasem jej nienawidzę, ale zawsze czekam na ciąg dalszy - mówi Henryk Talar.
Aktor Krzysztof Banaszyk wciela się w postać Wiedźmina w kolejnych odcinkach sagi
Aktor Krzysztof Banaszyk wciela się w postać Wiedźmina w kolejnych odcinkach sagiFoto: PAP/Stach Leszczyński
Posłuchaj
03'49 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 1.
03'43 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 2.
04'28 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 3.
04'40 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 4.
04'16 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 5.
04'23 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 6.
03'15 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 7.
03'12 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 8.
02'53 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 9.
04'05 Andrzej Sapkowski "Wiedźmin. Sezon burz" - odc. 10.
więcej

Geralt z Rivii ma białe włosy i czasem uśmiecha się paskudnie. Widzi w ciemności, jest nieprawdopodobnie szybki i silny. To mutant, odmieniec wyszkolony w Kaer Morhen, Wiedźmińskim Siedliszczu. Ma dwa miecze. Miecz pierwszy jest ze stali syderytowej, rudej pochodzącej z meteorytu. Wykuta została w Mahakamie, w krasnoludzkich hamerniach.

 

Okładka
Okładka audiobooka "Wiedźmin. Sezon burz"

Długość całkowita czterdzieści i pół cala, sama głownia długa na dwadzieścia siedem i ćwierć. Wspaniałe wyważenie, waga głowni precyzyjnie równa wadze rękojeści, waga całej broni poniżej czterdziestu uncji. Wykonanie rękojeści i jelca proste, ale eleganckie. Miecz drugi, podobnej długości i wagi, srebrny. Na jelcu i całej klindze znaki runiczne i glify. Cena wywoławcza tysiąc koron za komplet.
Z tymi mieczami Geralt czyha na Idra, drapieżnika, który żyje tylko po to, żeby zabijać.
"Wiedźmin. Sezon burz" to nie jest zwykły audiobook. To słuchowisko z 84 aktorami, muzyką i efektami. - Kluczem do całego tego przedsięwzięcia jest imię i nazwisko Andrzej Sapkowski - mówi Janusz Kukuła, reżyser słuchowiska, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Głosów głównym postaciom użyczają m.in. Krzysztof Banaszyk, Henryk Talar, Sławomir Pacek, Karolina Gorczyca, Adam Ferency, Mariusz Bonaszewski.

Zapraszamy do słuchania fragmentów słuchowiska "Wiedźmin. Sezon burz" w "Lekturach Jedynki" od poniedziałku do piątku (do 27 lutego włącznie) o godz. 10.30.

Słuchowisko ukazało się w formie audiobooka.

(mat. promocyjne wyd. Fonopolis/asz)

Czytaj także

"Szyfr" - w świecie chińskich kryptologów

30.03.2015 10:40
To jedna z najlepiej sprzedających się chińskich powieści, niezwykły literacki thriller. Czyta Marcin Perchuć.
Marcin Perchuć jako aktor realizuje się zarówno przed kamerą (nz. w serialu Prawo Agaty, jak i na deskach teatru. Znane są także jego role dubbingowe w fabułach gier i filmów
Marcin Perchuć jako aktor realizuje się zarówno przed kamerą (nz. w serialu "Prawo Agaty", jak i na deskach teatru. Znane są także jego role dubbingowe w fabułach gier i filmówFoto: mat. promocyjne
Posłuchaj
03'54 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 1.
03'31 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 2.
04'32 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 3.
03'28 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 4.
03'39 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 5.
04'46 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 6.
03'58 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 7.
04'28 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 8.
04'37 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 9.
04'07 Mai Jia "Szyfr", czyta Marcin Perchuć - odc. 10.
więcej

W swoim pasjonującym debiucie Mai Jia odsłania tajemniczy świat Jednostki 701, supertajnej organizacji szpiegowskiej, której zadaniem jest kontrwywiad i łamanie szyfrów.

"Szyfr"
"Szyfr" mat. pras.


Rong Jinzhen, autystyczny geniusz matematyczny z tajemniczą przeszłością, zostaje zwerbowany do Jednostki 701, co oznacza dla niego porzucenie badań naukowych. Jako największy chiński kryptograf Rong odkrywa, że wybitnym umysłem kryjącym się za szaleńczo trudnym Purple Code jest jego wybitny nauczyciel i najlepszy przyjaciel, który obecnie pracuje dla wroga Chin – ale to tylko pierwsza z licznych zdrad.
Powieść, błyskotliwie łącząca tajemnicę i napięcie szpiegowskiego thrillera z psychologicznie zniuansowanym wnikliwym studium charakterów i magicznymi cechami chińskich baśni, odkrywa w kryptografii klucz do ludzkiego serca.
Ta wciągająca zagadka i metafizyczna analiza umysłu geniusza jest pierwszą powieścią jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych współczesnych chińskich pisarzy, która ukazuje się po polsku. Wydano ją również w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Turcji, Izraelu, Czechach, Włoszech, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Danii, Serbii, Brazylii i na Węgrzech.

***

W "Lekturach Jedynki" fragmenty "Szyfru" czytał Marcin Perchuć.

Książka ukazała się pod patronatem Radiowej Jedynki w wyd. Prószyński i S-ka.
***

Mai Jia jest obecnie w Chinach odnoszącym największe sukcesy pisarzem. Jego powieści podbijają listy bestsellerów, łącznie sprzedano już ponad trzy miliony egzemplarzy jego książek. W zeszłym roku dzięki swej najnowszej powieści "Wind Talk" Mai Jia został w swoim kraju najlepiej zarabiającym pisarzem. Osiągnął bezprecedensowy sukces, jeśli chodzi o adaptacje filmowe: na podstawie wszystkich jego powieści nakręcono filmy pełnometrażowe lub seriale telewizyjne, do których często sam pisał scenariusze. Uznawany jest za prekursora chińskiej powieści szpiegowskiej. Stworzył wyjątkowy gatunek łączący wywiad, łamanie kodów, zbrodnię, ludzkie dramaty, fikcję historyczną i metafikcję. Zdobył niemal wszystkie ważniejsze nagrody w Chinach, w tym najwyższy literacki zaszczyt – nagrodę Mao Dun.

mat. promocyjne/asz