Jedynka

Co jest ważne w życiu?

10.04.2012 10:55
Na tak postawione pytanie Agnieszki Pietruszki odpowiadają najwybitniejsze postaci ostatniego stulecia w Polsce.
DEKALOG WARTOŚCI
DEKALOG WARTOŚCIFoto: materiał prasowy
Posłuchaj
17'26 Co jest ważne w życiu?
więcej

Beata Tyszkiewicz, Maria Czubaszek, Ks. Adam Boniecki, Ernest Bryll , Elżbieta Dzikowska, Halina Machulska, Hanna Krall , Irena Santor, Krzysztof Baranowski, Stefan Jasiński, Stefan Stuligrosz, Wanda Błeńska, Wojciech Młynarski – są bohaterami wystawy "DEKALOG WARTOŚCI", projektu Agnieszki Pietruszki.

Szanowane osobistości świata sztuki, filmu, muzycy, ludzie pióra, społecznicy, starają się poprzez ten projekt odpowiedzieć na pytania: Czy istnieją wartości ponadczasowe? Czym należy się kierować? Dokąd zmierzamy? 

Wystawa jest pierwszą odsłoną projektu "Dekalog Wartości", którego celem jest zapisanie w ”obrazie i słowie” znaczących postaci życia publicznego i społecznego. Docelowo planowana jest publikacja unikatowego albumu z portretami wybranych osobistości i ich wartościami. 

Wystawa to mieszanka obrazu i słowa - portrety bohaterów oraz wybrane fragmenty rozmów przedstawione w formie "Dekalogu".

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

"Alchemik wina" - Jan Smyk

Pan Jerzy pierwszy raz z prawdziwym winem spotkał się w oberży francuskiego winiarza. Później praktykował na plantacjach i w zasobnych piwniczkach Szwajcarów. Tam zapadła decyzja, że kiedyś założy swoją plantację winorośli.

Dziś, kilkanaście kilometrów na północ od Suwałk, w dziesięcio-hektarowym gospodarstwie, pan Jerzy wydzielił  jedenaście arów ziemi i złożył winnicę. Z plonów na poletku można „wycisnąć” do pięciuset litrów wina, ale nie o napój bogów tu chodzi. Chodzi o swoistą filozofię życia.

Czytaj także

"Polscy buddyści" - Patrycja Gruszyńska – Ruman

Polskę odwiedził duchowy przywódca Tybetańczyków. Z tej okazji opowiemy o polskich buddystach.

Żyją wśród nas. Nie afiszują się swoją filozofią życia. Często mieszkają w ośrodkach przy świątyniach, gdzie uczą się medytacji. W podwarszawskiej Falenicy w szkole Zen Kwam Um młodzi ludzie szukają odpowiedzi na pytanie: Kim jestem?