Jedynka

Lato z Radiem 2014 - spotkaj się z nami na koncertach i na antenie

07.04.2014 10:11
Pierwszy Program Polskiego Radia przygotowuje się do kolejnej trasy koncertowej Lata z Radiem. Wakacyjne imprezy, podczas których wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, odbędą się w 20 miastach Polski.
Lato z Radiem 2014 - spotkaj się z nami na koncertach i na antenie
Foto: Redakcja Lata z Radiem

Trasa rozpocznie się 28 czerwca koncertem w Uniejowie, a zakończy 31 sierpnia w Gnieźnie. Słuchaczy ucieszą z pewnością nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami”.

Lato z Radiem - sprawdź, jak bawiliśmy się w latach poprzednich >>>
Radiowa Jedynka szykuje wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas największej w Polsce, letniej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele aż do końca sierpnia Lato z Radiem odwiedzi 20 miejscowości: Uniejów, Sieraków, Tarnowo Podgórne, Żnin, Białkę Tatrzańską, Jastrzębie-Zdrój, Przysuchę, Tarnobrzeg, Wałcz, Stegnę, Turek, Drezdenko, Ustkę, Krynicę Morską, Płock, Szczytno, Nowe Miasto Lubawskie, Ostrołękę, Kalisz i Gniezno.

Koncerty gwiazd Lata z Radiem [wideo] >>>
Gwiazdami tegorocznego Lata z Radiem będą: Afromental, Agnieszka Chylińska, Ania Wyszkoni, Blue Café, Bracia, Brathanki, De Mono, Enej, Ewa Farna, Formacja Nieżywych Schabuff, Golec uOrkiestra, Hey, Kombi Łosowski, Lady Pank, Maryla Rodowicz, Patrycja Markowska, Perfect, Singin’ Birds, Wilki, Zakopower. Nie zabraknie również niespodzianek, uczestnicy imprez oraz widzowie kanału internetowego będą mieli okazję zobaczyć specjalne widowisko iluzjonisty Macieja Pola. Koncerty poprowadzi Bogdan Sawicki, a gospodarzami studia plenerowego będą Karolina Rożej i Roman Czejarek.
Na antenie Radiowej Jedynki pierwszą audycję "Lata z Radiem" słuchacze usłyszą tradycyjnie 21 czerwca punktualnie o godz. 9.00. Słynna "Polka Dziadek" zabrzmi już po raz 43. w historii. Jedna z najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce będzie emitowana każdego dnia tygodnia w godzinach 9.00-13.00. Dodatkowo pojawi się nowy cykl – "Lato z Radiem Extra", emitowany w weekendy w godz. 16.00-23.00 oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" (w nocy z soboty na niedzielę, godz. 23.00-3.00).

Przeboje Lata z Radiem do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Komentarze20
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
markon262014-06-21 17:04 Zgłoś
Lato z Radiem bez Romka?to tak jak święta Bożego Narodzenia bez choinki.Są osoby,głosy w audycjach radiowych, bez których nie można się obejść.A może by tak Polskie Radio bez dyrektora?Co????????
Visenna2014-04-24 12:00 Zgłoś
Nie wiem czym się kieruje dyrektor, ale że nie chodzi mu o sukces audycji to pewne. Chyba koniec kadencji zarządu się zbliża a nowy zarząd oznacza nowych dyrektorów anten, zatem póki jeszcze może to stara się zepsuć ile wlezie. W końcu Nerona też zapamiętano jako tego, który spalił Rzym. A Dąbrowa to będzie ten dyrektor, który doprowadził do upadku LzR. Nieważne jak mówią, byle nazwiska nie przekręcili...
Gros402014-04-23 20:26 Zgłoś
Koncerty "Lata z radiem" bez Czejarka na scenie? To chyba żart, choć pierwszy kwietnia dawno minął. Dyrektor podejmuje jakieś decyzje z kosmosu - jak można usuwać ze sceny kierownika audycji? To, że Dyrektorowi wydaje się, że ma racje, to nie znaczy ze Słuchacze mu tę rację automatycznie przyznają. Ja widać po wpisach nasze zdanie jest raczej odmienne i jedyne co mógłby zrobić teraz Dyrektor Dąbrowa to uznać swój błąd i odwołać te dziwne zmiany. Chyba, że w swej arogancji nie liczy się z nikim i z niczym, ale taka postawa świadczy o nim najlepiej... "Kultura, głupcze"
m.t.2014-04-20 14:33 Zgłoś
Tu Konkurs obok Koncert czy nie za dużo hałasu ?. Czy Dyrekcja chce zlikwidować Lato z Radiem ,nie może znieść ze red R Czejarek potrafi nawiązać nawiązać kontakt ze słuchaczami i uczestnikami Koncertów .Panię Dąbrowa za nic masz tradycje (słoneczko zastąpione niby tęczowym indianinem ,zlikwidowanie wiadomości w obcych językach i inne brakujące elementy.Jedynka coraz bardziej przypomina radio komercyjne. Audycje w czwartek i piątek po 23-ej są prowadzone skandalicznie (miłośnicy czerwonego wina ) i to ma być śmieszne ?.Idz panie Dąbrowa sobie tam skąd przyszełeś i nie niszcz Tradycji Polskiego Radia
xmen2014-04-12 21:10 Zgłoś
Jak pozbyć się Lata z Radiem? Myślę że to pytanie nurtuję Pana Kamila od początku jego panowania na stanowisku Dyrektora. Nie jest proste zlikwidowanie takiej popularnej audycji. Pan Kamil od kilku lat pracuje na jej niekorzyść likwidując różne rozpoznawalne jej detale - bezskutecznie ! I w końcu Pan Kamil wykazał się inteligencją, wpadł na genialny pomysł. Zminimalizowanie roli człowieka który gwarantuje sukces audycji, odsunięcie go w cień ( może sam zrezygnuje ) i wtedy ostateczna neutralizacja. Może w dzieciństwie rodzice nie pozwalali Panu słuchać i teraz się Pan mści ? Panie Kamilu, Lato z Radiem jest starsze od Pana o 2 lata tak więc ciut szacunku.
benia2014-04-11 21:52 Zgłoś
My słuchacze Polskiego Radia,a w szczególności Lata z Radiem,stanowczo protestujemy wobec poczynań p.dyrektora Dąbrowy!!! Chcemy Naszego Lata z Radiem!!! Romek Czejarek to właściwy człowiek na właściwym miejscu!!!Dzięki niemu Audycja Lato z Radiem nadal funkcjonuje i niech tak pozostanie!!
Danuta2014-04-11 21:34 Zgłoś
Zgadzam się z innymi niezadowolonymi słuchaczami, że prowadzanie koncertów w innym niż wypróbowanym czytaj sprawdzonym składzie może nie cieszyć się już takim zainteresowaniem. Zaproponowanie jakichś atrakcji w studio plenerowym mogła chyba tylko osoba, która nigdy nie była na żadnym koncercie i nie zdaje sobie sprawy jaki hałas panuje wokół, jak również kwestia widoczności tego studia.
hanna2014-04-10 18:26 Zgłoś
Roman Czejarek w latach dziewięćdziesiątych był inspiratorem koncertów LzR. To głównie dzięki niemu ta audycja "odżyła" i co roku zyskiwała coraz większe rzesze zwolenników. Zdejmowanie go w tej chwili ze sceny to działanie nieracjonalne, sugerujące jakieś prywatne porachunki - bo dla dobra audycji i koncertów powinien wciąż na tej scenie być i swoją osobą przyciągać kolejne pokolenia Słuchaczy. Zaś tłumaczenie, że konkursy będą w studiu plenerowym to tylko zwykły wykręt, bo kto był na koncercie to wie, jaki tam jest hałas, gdy na scenie grają artyści.
JustiDudu2014-04-10 10:34 Zgłoś
No to już jest przesada Koncerty bez pana Romka kto to wymyślił?? i dlaczego Zabrali duety prowadzących Lato z Radiem , zabrali wiadomosci jezykowe coś co było zawsze kojarzone z audycją ale błagam pan Roman musi prowadzić koncert cały urok koncertów Lata z Radiem !!
mk722014-04-08 22:38 Zgłoś
To jest nie prawdopodobne, że p.Sawicki ma prowadzić koncerty LzR. On się może nadaje do podawania prognoz pogody (choć Andrzejowi Zalewskiemu z Ekoradia nie dorasta do pięt), ale do niczego innego... Zupełnie nie rozumiem tego, że koncertów tych nie będzie prowadził Roman Czejarek, który tworzył niezapomniany duet z Zygmuntem Chajzerem. To, że ten ostatni nie jest już na antenie Polskiego Radia, to też zresztą "zasługa" dyrektora Dąbrowy. Jestem osobą, która w tym roku wylicytowała na rzecz WOŚP uczestnictwo w weekendzie z LzR. Gdybym wiedział, że tak będą wyglądały koncerty w 2014 r., nigdy nie wziąłbym udziału w tej licytacji...
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Lato z Radiem: z "07 zgłoś się" do Perfectu

19.09.2013 07:38
- Grzegorz Markowski był wtedy młodym artystą z "Teatru na Targówku". Reżyser serialu, który go znał, zaproponował mu zaśpiewanie wokalizy do motywu muzycznego, który był już gotowy - mówił w Jedynce Piotr Piotrowski, autor książki "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu".
Zbigniew Hołdys (L) i Grzegorz Markowski (P) podczas koncertu zespołu Perfect
Zbigniew Hołdys (L) i Grzegorz Markowski (P) podczas koncertu zespołu PerfectFoto: PAP/CAF/Teodor Walczak
Posłuchaj
05'14 "Tydzień z Gwiazdą": Perfect - odc. 3 (Lato z Radiem/Jedynka)
więcej

Perfect: nasze teksty krążą już 33 lata, są ponadczasowe - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

W 1976 roku serial "07 zgłoś się" miał swoją premierę. - Grzegorz pięknie wykonał tę wokalizę, był zadowolony z efektu i powiadomił całą swoją rodzinę, od Szczecina do Rzeszowa. Gdy była emisja serialu wszyscy zasiedli przed telewizorem. Na napisach końcowych okazało się, że zamiast Grzegorza Markowskiego jest Ryszard Markowski. Okropne rozczarowanie dla młodego artysty, ale jak sam mówił, w środowisku jego praca została zauważona - wspominał w audycji z cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Piotr Piotrowski.

W tym samym mniej więcej czasie gorzej zaczęły układać się stosunki w zespole Perfect. – Pracowaliśmy dość usilnie razem z Ryśkiem Sygitowiczem, żeby przekonać Zbyszka Hołdysa, by był dobrym gitarzystą, kompozytorem i aranżerem, a wokalistą drugoplanowym. Zaproponowaliśmy, że znajdziemy innego frontmana, bo sam ze wszystkim nie da sobie rady. To trwało jakiś czas - tłumaczył Bogdan Olewicz, autor tekstów.

Rockmani we frakach, czyli Perfect w filharmonii - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

I nagle, w 1979 roku, na drodze Hołdysa i spółki pojawił się Grzegorz Markowski. - Spotkaliśmy się w Stodole i przy stoliku zobaczyłem jakiegoś elegancko ubranego faceta. Zbyszek w pewnym momencie powiedział, że to będzie nowy wokalista Perfectu. Myślałem, że zwariował. Może to intuicja pozwoliła mu wyczuć, że w Grześku poza tą powierzchownością wyniesioną z "Teatru na Targówku" drzemała prawdziwa estradowa bestia - stwierdził Bogdan Olewicz.

Reedycja płyty "Perfect" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Na kolejne odsłony cyklu "Tydzień z Gwiazdą" zapraszamy do audycji "Lato z Radiem" po godz. 11.00 do piątku 19 lipca. A już w najbliższą sobotę Perfect będzie gwiazdą koncertu Lata z Radiem w Zamościu.

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert Perfectu w Zamościu >>>

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

 

pg

Czytaj także

Jak Maryla Rodowicz publiczność Wałcza porwała (wideo)

23.09.2013 12:35
"Dla niej diabeł, dla niej raj, dla niej anioł, dla niej maj. Dzisiaj zna ją i Londyn, i Łowicz, wszędzie słychać Marylę Rodowicz" - śpiewa artystka w jednym ze swoich największych przebojów. Przez całe lato mogła jej słuchać także publiczność Lata z Radiem.
Maryla Rodowicz na scenie Lata z Radiem. Koncert w Wałczu
Maryla Rodowicz na scenie Lata z Radiem. Koncert w WałczuFoto: Redakcja Lata z Radiem
Obejrzyj
Maryla Rodowicz zaczarowała publiczność Wałcza - cz. 1

Podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem Maryla Rodowicz wystąpiła wielokrotnie. Jej koncerty w Jaśle, Czerwionce-Leszczynach, Tarnobrzegu, Ustce i Stegnie gromadziły tysiące fanów. Podobnie było w Wałczu, gdzie królowa polskiej sceny zaprezentowała swoje największe przeboje.

Maryla Rodowicz w Wałczu - zobacz drugą część koncertu na stronie www.latozradiem.pl >>>

Maryla Rodowicz już na początku koncertu zebrała listę muzycznych życzeń od publiczności Lata z Radiem i konsekwentnie je spełniała aż do ostatniego przeboju. Wyśpiewała więc "Sing sing", "Konie", "Balladę wagonową", "Wielką wodę", "Małgośkę", "Kolorowe jarmarki" i "Niech żyje bal". Nie zabrakło także - wykonanych z udziałem publiczności - "Ale to już było" oraz "W górę szlaban".

Tydzień z Gwiazdą - Maryla Rodowicz o sobie samej >>>

A już w najbliższy weekend, 24 i 25 sierpnia, zapraszamy na koncerty Lata z Radiem w Świeradowie-Zdroju i Jeleniej Górze. Wystąpią: Łukasz Zagrobelny, Krzysztof Krawczyk, De Mono, Stachursky, Andrzej Piaseczny i Afromental. Szczegóły koncertu >>>

Koncerty Lata z Radiem - zobacz występy Lady Pank, Perfect, Ani Wyszkoni, Enej i in. >>>

(asz)

Czytaj także

Żegnamy Lato z Radiem 2013. To były wakacje pod znakiem foki i najlepszej muzyki

22.09.2013 18:00
Koncerty największych polskich gwiazd, konkursy, spotkania z mieszkańcami dwudziestu miast na tegorocznej trasie i wspólnie spędzone przy radioodbiornikach godziny - za wszystko dziękujemy i zapraszamy do słuchania Lata z Radiem za rok!
Redakcja Lata z Radiem 2013. Od lewej u góry: Andrzej Szyszko, Nina Karczmarewicz, Karolina Rożej, Małgorzata Raducha, Dominika Jenc. Na dole: Anita Karwacka, nasza Foka, Bogdan Sawicki oraz Roman Czejarek.
Redakcja Lata z Radiem 2013. Od lewej u góry: Andrzej Szyszko, Nina Karczmarewicz, Karolina Rożej, Małgorzata Raducha, Dominika Jenc. Na dole: Anita Karwacka, nasza Foka, Bogdan Sawicki oraz Roman Czejarek.Foto: Polskie Radio
Posłuchaj
01'14 18 słoiczków koreczków śledziowych, walkman i kaseta z nagraniami Abby oraz szwedzki kryminał! Z takimi prezentami dla fok przybyli do Doliny Charlotty Karolina Rożej i Roman Czejarek (Lato z Radiem/Jedynka)
06'50 Każda z fok jest inna i każda ma swój target, na który reaguje podczas karmienia (Lato z Radiem/Jedynka)
01'14 - Z foczym pozdrowieniem, do następnego Lata z Radiem - pożegnali się Karolina Rożej i Roman Czejarek (Lato z Radiem 2013)
05'03 Prócz fok w Dolinie Charlotty żyją także gibony, lemury, kapibary - opowiada przewodnik w tamtejszym ZOO i bajkowej Krainie Patryk Szostko (Lato z Radiem/Jedynka)
06'41 W Dolinie Charlotty mieszkać można także na... drzewie (Lato z Radiem/Jedynka)
05'14 Zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia to niezbędny składnik udanego odpoczynku (Lato z Radiem/Jedynka)
05'57 Masaż i relaks - klimat Bali w Dolinie Charlotty (Lato z Radiem/Jedynka)
06'30 - Gdyby mi ktoś trzy lata temu powiedział, że wystąpi tu Carlos Santana, nie uwierzyłbym - opowiada Mirosław Wawrowski, organizator Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty (Lato z Radiem/Jedynka)
więcej

Foka, której słuchacze nadali imię Fonia , była maskotką tegorocznej trasy Lata z Radiem . Ale od kilku lat w naszym symbolu nie tylko o zabawkę chodzi. Po raz kolejny udało nam się połączyć koncertowe lato z akcją edukacyjną o gatunkach zagrożonych wyginięciem.

- Foka to niezwykłe zwierzę. W Bałtyku żyją aż trzy gatunki - opowiadał Paweł Średziński z WWF Polska przedstawiając symbol Lata z Radiem >>> Foki odwiedzaliśmy także na Helu , a specjalna foka-maskotka poleciała do polskich żołnierzy w Afganistanie .

W tym roku w dwudziestu miastach Polski grali z nami m.in. Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Ania Wyszkoni, Perfect, Afromental, Doda, Lady Pank, Andrzej Piaseczny i wielu innych znanych artystów. Lato z Radiem 2013 - wejdź na stronę specjalną i przeżyj to jeszcze raz! Zdjęcia , rozmowy z artystami , wideo z koncertów >>>

W sobotę 21 września audycja podsumowująca tegoroczną edycję Lata z Radiem zawędrowała do miejsca, gdzie z fokami spotkaliśmy się po raz pierwszy towarzysząc w transporcie dwóch 3-miesięcznych foczek: Stiga i Zingo - do Doliny Charlotty. Obecnie w tamtejszym fokarium jest już pięć fok, do najmłodszych dołączyli bowiem 6-letni Wiking z Ogrodu zoologicznego w Warszawie oraz bracia z Oliwskiego ZOO w Gdańsku: 5-letni Piotrek i 4-letni Marcel. Zobaczcie je w galerii!

Karolina
Karolina Rożej i Roman Czejarek w Dolinie Charlotty
Fot. Redakcja Lata z Radiem

Jak opowiadali na antenie radiowej Jedynki ich opiekunowie: Aleksandra Mańkowska, Barbara Poradowska, Olga Kamińska i Piotr Turowski, każdy z foczych chłopaków ma inny temperament i zwyczaje, ale jako stado żyją w harmonii. - Doskonale się dogadują i są nawet sympatyczne sytuacje, gdy nasze maluszki ze Szwecji jeżdżą u dużego Wikinga na plecach. A o zmroku... są dość rozmowne!

Symbol foki towarzyszył nam przez całe lato! Maskotki rozdawaliśmy słuchaczom, publiczności podczas koncertów , a nawet gwiazdom Lata z Radiem !

A z jakimi zwierzętami spotkamy się w przyszłym roku? To jeszcze tajemnica!

Ostatnią w tym roku audycję "Lato z Radiem" nadaliśmy w niedzielę 22 września. Od 23 września na naszą antenę powróciły "Cztery pory roku"!

Nowe audycje, więcej muzyki i powrót znanych programów w jesiennej ramówce Jedynki >>>

Foki
Foki oraz wolontariusze z Błękitnego Patrolu chroniącego te zwierzęta towarzyszyli nam także na trasie Lata z Radiem 2013. Wraz z WWF Polska uczyliśmy jak zachować się przy spotkaniu z foką. Fot. Redakcja Lata z Radiem

(asz)

Czytaj także

Agnieszka Chylińska: chciałabym, żeby słuchacze mi zaufali

31.03.2014 15:28
- Pomyślałam, że dam fanom jakiś prezent na 20-lecie mojej działalności muzycznej - powiedziała w radiowej Jedynce Agnieszka Chylińska o singlu "Kiedy przyjdziesz do mnie", który zapowiada nową płytę jednej z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem.
Agnieszka Chylińska (P) i Zbigniew Zegler
Agnieszka Chylińska (P) i Zbigniew ZeglerFoto: Jacek Konecki/PR
Posłuchaj
15'18 Agnieszka Chylińska o singlu "Kiedy przyjdziesz do mnie", 20-leciu swojej działalności muzycznej i występie na trasie Lata z Radiem (Muzyczna Jedynka)
więcej

W tym roku mija 20 lat od debiutu Agnieszki Chylińskiej na polskiej scenie muzycznej z zespołem O.N.A. Po rozwiązaniu tej formacji w 2003 roku artystka kontynuowała karierę w zespole Chylińska, a następnie - już jako solistka - wydała płytę "Modern Rocking" (2009). Jak sama dziś wspomina, był to dla niej przełomowy moment.

- Po tych wszystkich latach pojawiło się we mnie pragnienie, żeby dać sobie prawo do robienia muzyki. Muzyki, która będzie dotykała innych gatunków niż rock, będzie dobrze wyprodukowana i przede wszystkim będzie sprawiała mi radość. By to zrealizować, musiałam stawić czoła swojemu stereotypowi, który stworzyłam. Spojrzeć w oczy wszystkim ludziom, którzy znali mnie z tego, że jestem taka, siaka czy owaka i powiedzieć im: "Słuchajcie, chcę tym brokatowym bucikiem wyważyć pewne drzwi, a Was proszę, żebyście dali mi prawo zrobienia czegoś nowego" - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Chylińska.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Po blisko 5 latach od wydania "Modern Rocking" pojawił się singiel "Kiedy przyjdziesz do mnie", który zapowiada nową płytę piosenkarki.

Gdy jako 18-letnia dziewczyna Agnieszka Chylińska zaczynała karierę w zespole O.N.A. nawet nie próbowała sobie wyobrażać, jak jej życie będzie wyglądać za 20 lat. - Przede wszystkim liczyłam na to, że w wieku 27 lat dołączę do Janis Joplin i Jima Morrisona. Nie wybiegałam więc tak daleko do przodu. Byłam wtedy skupiona, żeby spodobać się muzycznie moim kolegom z O.N.A, żeby mogli mi zaufać i dali mi szansę. Dziś, gdy patrzę na tamten moment, to myślę sobie, że warto było marzyć, warto było przejść przez tą całą gehennę - podkreślała artystka.

Lato z Radiem 2013 zakończyło bieg. Stacja Jelenia Góra! >>>

W wyjątkowym dla Agnieszki Chylińskiej 2014 roku będzie ona jedną z gwiazd trasy Lata z Radiem. - Nieformalnie debiutowałam właśnie na tych koncertach. Byłam jeszcze na tzw. cenzurowanym w zespole O.N.A., gdy w 1995 roku Grzegorz Skawiński z zespołem Skawalker mieli zabukowaną trasę z Latem z Radiem. Wzięli mnie ze sobą, żebym zaśpiewała z nimi kilka piosenek. To dla mnie niesamowita historia, że teraz znowu tu wystąpię. To niczym klamra mojego 20-lecia - stwierdziła piosenkarka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Zegler.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

pg