Lato z Radiem 2014 - spotkaj się z nami na koncertach i na antenie

Jedynka
Agnieszka Szałowska 07.04.2014
Lato z Radiem 2014 - spotkaj się z nami na koncertach i na antenie
foto: Redakcja Lata z Radiem

Pierwszy Program Polskiego Radia przygotowuje się do kolejnej trasy koncertowej Lata z Radiem. Wakacyjne imprezy, podczas których wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, odbędą się w 20 miastach Polski.

Trasa rozpocznie się 28 czerwca koncertem w Uniejowie, a zakończy 31 sierpnia w Gnieźnie. Słuchaczy ucieszą z pewnością nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami”.

Lato z Radiem - sprawdź, jak bawiliśmy się w latach poprzednich >>>
Radiowa Jedynka szykuje wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas największej w Polsce, letniej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele aż do końca sierpnia Lato z Radiem odwiedzi 20 miejscowości: Uniejów, Sieraków, Tarnowo Podgórne, Żnin, Białkę Tatrzańską, Jastrzębie-Zdrój, Przysuchę, Tarnobrzeg, Wałcz, Stegnę, Turek, Drezdenko, Ustkę, Krynicę Morską, Płock, Szczytno, Nowe Miasto Lubawskie, Ostrołękę, Kalisz i Gniezno.

Koncerty gwiazd Lata z Radiem [wideo] >>>
Gwiazdami tegorocznego Lata z Radiem będą: Afromental, Agnieszka Chylińska, Ania Wyszkoni, Blue Café, Bracia, Brathanki, De Mono, Enej, Ewa Farna, Formacja Nieżywych Schabuff, Golec uOrkiestra, Hey, Kombi Łosowski, Lady Pank, Maryla Rodowicz, Patrycja Markowska, Perfect, Singin’ Birds, Wilki, Zakopower. Nie zabraknie również niespodzianek, uczestnicy imprez oraz widzowie kanału internetowego będą mieli okazję zobaczyć specjalne widowisko iluzjonisty Macieja Pola. Koncerty poprowadzi Bogdan Sawicki, a gospodarzami studia plenerowego będą Karolina Rożej i Roman Czejarek.
Na antenie Radiowej Jedynki pierwszą audycję "Lata z Radiem" słuchacze usłyszą tradycyjnie 21 czerwca punktualnie o godz. 9.00. Słynna "Polka Dziadek" zabrzmi już po raz 43. w historii. Jedna z najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce będzie emitowana każdego dnia tygodnia w godzinach 9.00-13.00. Dodatkowo pojawi się nowy cykl – "Lato z Radiem Extra", emitowany w weekendy w godz. 16.00-23.00 oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" (w nocy z soboty na niedzielę, godz. 23.00-3.00).

Przeboje Lata z Radiem do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 20
  1. markon26
    2014-06-21 17:04
    Lato z Radiem bez Romka?to tak jak święta Bożego Narodzenia bez choinki.Są osoby,głosy w audycjach radiowych, bez których nie można się obejść.A może by tak Polskie Radio bez dyrektora?Co????????
  2. Visenna
    2014-04-24 12:00
    Nie wiem czym się kieruje dyrektor, ale że nie chodzi mu o sukces audycji to pewne. Chyba koniec kadencji zarządu się zbliża a nowy zarząd oznacza nowych dyrektorów anten, zatem póki jeszcze może to stara się zepsuć ile wlezie. W końcu Nerona też zapamiętano jako tego, który spalił Rzym. A Dąbrowa to będzie ten dyrektor, który doprowadził do upadku LzR. Nieważne jak mówią, byle nazwiska nie przekręcili...
  3. Gros40
    2014-04-23 20:26
    Koncerty "Lata z radiem" bez Czejarka na scenie? To chyba żart, choć pierwszy kwietnia dawno minął. Dyrektor podejmuje jakieś decyzje z kosmosu - jak można usuwać ze sceny kierownika audycji? To, że Dyrektorowi wydaje się, że ma racje, to nie znaczy ze Słuchacze mu tę rację automatycznie przyznają. Ja widać po wpisach nasze zdanie jest raczej odmienne i jedyne co mógłby zrobić teraz Dyrektor Dąbrowa to uznać swój błąd i odwołać te dziwne zmiany. Chyba, że w swej arogancji nie liczy się z nikim i z niczym, ale taka postawa świadczy o nim najlepiej... "Kultura, głupcze"
  4. m.t.
    2014-04-20 14:33
    Tu Konkurs obok Koncert czy nie za dużo hałasu ?. Czy Dyrekcja chce zlikwidować Lato z Radiem ,nie może znieść ze red R Czejarek potrafi nawiązać nawiązać kontakt ze słuchaczami i uczestnikami Koncertów .Panię Dąbrowa za nic masz tradycje (słoneczko zastąpione niby tęczowym indianinem ,zlikwidowanie wiadomości w obcych językach i inne brakujące elementy.Jedynka coraz bardziej przypomina radio komercyjne. Audycje w czwartek i piątek po 23-ej są prowadzone skandalicznie (miłośnicy czerwonego wina ) i to ma być śmieszne ?.Idz panie Dąbrowa sobie tam skąd przyszełeś i nie niszcz Tradycji Polskiego Radia
  5. xmen
    2014-04-12 21:10
    Jak pozbyć się Lata z Radiem? Myślę że to pytanie nurtuję Pana Kamila od początku jego panowania na stanowisku Dyrektora. Nie jest proste zlikwidowanie takiej popularnej audycji. Pan Kamil od kilku lat pracuje na jej niekorzyść likwidując różne rozpoznawalne jej detale - bezskutecznie ! I w końcu Pan Kamil wykazał się inteligencją, wpadł na genialny pomysł. Zminimalizowanie roli człowieka który gwarantuje sukces audycji, odsunięcie go w cień ( może sam zrezygnuje ) i wtedy ostateczna neutralizacja. Może w dzieciństwie rodzice nie pozwalali Panu słuchać i teraz się Pan mści ? Panie Kamilu, Lato z Radiem jest starsze od Pana o 2 lata tak więc ciut szacunku.
  6. benia
    2014-04-11 21:52
    My słuchacze Polskiego Radia,a w szczególności Lata z Radiem,stanowczo protestujemy wobec poczynań p.dyrektora Dąbrowy!!! Chcemy Naszego Lata z Radiem!!! Romek Czejarek to właściwy człowiek na właściwym miejscu!!!Dzięki niemu Audycja Lato z Radiem nadal funkcjonuje i niech tak pozostanie!!
  7. Danuta
    2014-04-11 21:34
    Zgadzam się z innymi niezadowolonymi słuchaczami, że prowadzanie koncertów w innym niż wypróbowanym czytaj sprawdzonym składzie może nie cieszyć się już takim zainteresowaniem. Zaproponowanie jakichś atrakcji w studio plenerowym mogła chyba tylko osoba, która nigdy nie była na żadnym koncercie i nie zdaje sobie sprawy jaki hałas panuje wokół, jak również kwestia widoczności tego studia.
  8. hanna
    2014-04-10 18:26
    Roman Czejarek w latach dziewięćdziesiątych był inspiratorem koncertów LzR. To głównie dzięki niemu ta audycja "odżyła" i co roku zyskiwała coraz większe rzesze zwolenników. Zdejmowanie go w tej chwili ze sceny to działanie nieracjonalne, sugerujące jakieś prywatne porachunki - bo dla dobra audycji i koncertów powinien wciąż na tej scenie być i swoją osobą przyciągać kolejne pokolenia Słuchaczy. Zaś tłumaczenie, że konkursy będą w studiu plenerowym to tylko zwykły wykręt, bo kto był na koncercie to wie, jaki tam jest hałas, gdy na scenie grają artyści.
  9. JustiDudu
    2014-04-10 10:34
    No to już jest przesada Koncerty bez pana Romka kto to wymyślił?? i dlaczego Zabrali duety prowadzących Lato z Radiem , zabrali wiadomosci jezykowe coś co było zawsze kojarzone z audycją ale błagam pan Roman musi prowadzić koncert cały urok koncertów Lata z Radiem !!
  10. mk72
    2014-04-08 22:38
    To jest nie prawdopodobne, że p.Sawicki ma prowadzić koncerty LzR. On się może nadaje do podawania prognoz pogody (choć Andrzejowi Zalewskiemu z Ekoradia nie dorasta do pięt), ale do niczego innego... Zupełnie nie rozumiem tego, że koncertów tych nie będzie prowadził Roman Czejarek, który tworzył niezapomniany duet z Zygmuntem Chajzerem. To, że ten ostatni nie jest już na antenie Polskiego Radia, to też zresztą "zasługa" dyrektora Dąbrowy. Jestem osobą, która w tym roku wylicytowała na rzecz WOŚP uczestnictwo w weekendzie z LzR. Gdybym wiedział, że tak będą wyglądały koncerty w 2014 r., nigdy nie wziąłbym udziału w tej licytacji...

Bądź z nami w kontakcie:

06:00 - 09:00SYGNAŁY DNIA Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: 100 sekund polszczyzny
serwis specjalny o I wojnie światowej

Polecamy:

Andrzej Dąbrowski: od Zielono mi wszystko się zmieniło

Andrzej Dąbrowski: od "Zielono mi" wszystko się zmieniło

- Przed nagraniem tej piosenki byłem traktowany przede wszystkim jako perkusista jazzowy. Wygrana w Opolu to było dla mnie ogromne zaskoczenie, bo "Zielono mi" było pierwszą polską piosenką, jaką nagrałem - wspomina Andrzej Dąbrowski w rozmowie z Januszem Weissem.

Monsieur Perin - ręcznie robiona muzyczna mozaika z Kolumbii

Monsieur Periné - ręcznie robiona muzyczna mozaika z Kolumbii

- Na naszej debiutanckiej płycie nie używaliśmy żadnych komputerów ani niczego, co nazywa się produkcją muzyczną. Nagraliśmy te piosenki tak, jak wcześniej graliśmy je w barach i różnych innych miejscach - mówił w Jedynce Santiago Prieto z kolumbijskiego zespołu Monsieur Periné.

Osobisty dokument Wielkiej Wojny. Barbusse i Ogień

Osobisty dokument Wielkiej Wojny. Barbusse i "Ogień"

- Kwestia reportażu, dziennika, zapisków i pamiętnika wojennego stała się niezwykle ważna w okresie I wojny światowej, bo w tym samym czasie powstają różne pamiętniki, w Polsce m.in. dziennik Zofii Nałkowskiej - opowiada prof. Marta Jolanta Olszewska.