Paczka dla Ukrainy. Żenia Klimakin: dziękuję Polakom

Jedynka
Tomasz Owsiński 17.03.2014
Majdan w Kijowie
Majdan w Kijowie, foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

- Dziękuję wszystkim Polakom, że wasze serce jest tak ogromne - mówił w Jedycne Ukrainiec Żenia Klimakin, dziennikarz Polskiego Radia od czterech lat mieszkający w Polsce.

- Nie mam prawa moralnego mówić o tym, żeby wysyłać pieniądze czy paczki, bo wiem jak wygląda sytuacja w Polsce. Jak wiele osób żyje w naprawdę trudnej sytuacji finansowej - podkreślił gość "Czterech pór roku".

Tymczasem Poczta Polska uruchomiła akcję "Paczka dla Ukrainy". Wysłanie paczki ważącej do 20 kg jest bezpłatne. - Napisałem na Facebooku o akcji, otrzymałem adres, pod który można wysłać paczkę, później drugi trzeci, czwarty, piąty i szósty. Teraz jestem łącznikiem, dostaję od swoich przyjaciół informacje, które przekazuję dalej, w taki sposób pomagają Polacy. Wiele osób chce systematycznie wysyłać paczki – powiedział dziennikarz.

Żenia Klimakin zwrócił również uwagę na fakt, że poza pomocą materialną, bardzo istotne jest także wsparcie moralne. - Te słowa, że jesteśmy razem - zaznaczył.

Gość Jedynki mówił także o tym, jak Polacy reagują na wydarzenia na Majdanie i jak obecnie postrzegają Ukraińców. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

to, pg

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 1
  1. Skallesny
    2014-03-19 19:47
    Paczka z polski z wdowiego grosza, a miliarder Achmetow się nie poczuwa, pani Tymoszenko sama mogłaby przez rok utrzymać całą Ojczyzne ale nie ona nie poto kradła i siedziala w tiurmie żeby teraz rozdawać złoto.

Bądź z nami w kontakcie:

13:00 - 16:00SOBOTA Z RADIOWĄ JEDYNKĄSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Teren mniej zabudowany
serwis specjalny wrzesień39

Polecamy:

Biografia tajemniczej Charlotte Bront, która wywołała burzę

Biografia tajemniczej Charlotte Brontë, która wywołała burzę

Po śmierci Charlotte Brontë na świecie zapanowała mania na jej literaturę i osobę. W związku z tym, że mało wiedziano o jej życiu, ukazały się różne teorie na jej temat. By nie niszczyć reputacji pisarki, ojciec autorki poprosił jej przyjaciółkę o napisanie biografii Charlotty. - Książka "Życie Charlotte Brontë" stała się wówczas bestsellerem - opowiada Eryk Ostrowski, znawca literatury sióstr Brontë.

Waldemar Krzystek: w filmie Fotograf pojawia się moje alter ego

Waldemar Krzystek: w filmie "Fotograf" pojawia się moje alter ego

- To postać polskiego policjanta, którego gra Adam Woronowicz. Podobnie jak ja, zna on doskonale Legnicę z czasów sowieckich. Przez 20 lat mieszkałem dosłownie 500 metrów od radzieckiego lotniska, a 300 metrów od zamkniętego osiedla dla Rosjan - mówił w radiowej Jedynce reżyser filmu "Fotograf".

W Radiowym Centrum Nadawczym wszędzie gra Jedynka

W Radiowym Centrum Nadawczym wszędzie gra Jedynka

- Praktycznie w każdym pomieszczeniu mamy odbiorniki radiowe, w których ustawiona jest Jedynka. W ten sposób łatwiej jest nam kontrolować pracę nadajnika - mówił w "Lecie z Radiem" Piotr Kożuchowski, dyrektor Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim.