Paczka dla Ukrainy. Żenia Klimakin: dziękuję Polakom

Jedynka
Tomasz Owsiński 17.03.2014
Majdan w Kijowie
Majdan w Kijowie, foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

- Dziękuję wszystkim Polakom, że wasze serce jest tak ogromne - mówił w Jedycne Ukrainiec Żenia Klimakin, dziennikarz Polskiego Radia od czterech lat mieszkający w Polsce.

- Nie mam prawa moralnego mówić o tym, żeby wysyłać pieniądze czy paczki, bo wiem jak wygląda sytuacja w Polsce. Jak wiele osób żyje w naprawdę trudnej sytuacji finansowej - podkreślił gość "Czterech pór roku".

Tymczasem Poczta Polska uruchomiła akcję "Paczka dla Ukrainy". Wysłanie paczki ważącej do 20 kg jest bezpłatne. - Napisałem na Facebooku o akcji, otrzymałem adres, pod który można wysłać paczkę, później drugi trzeci, czwarty, piąty i szósty. Teraz jestem łącznikiem, dostaję od swoich przyjaciół informacje, które przekazuję dalej, w taki sposób pomagają Polacy. Wiele osób chce systematycznie wysyłać paczki – powiedział dziennikarz.

Żenia Klimakin zwrócił również uwagę na fakt, że poza pomocą materialną, bardzo istotne jest także wsparcie moralne. - Te słowa, że jesteśmy razem - zaznaczył.

Gość Jedynki mówił także o tym, jak Polacy reagują na wydarzenia na Majdanie i jak obecnie postrzegają Ukraińców. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

to, pg

sortuj
liczba komentarzy: 1
  1. Skallesny
    2014-03-19 19:47
    Paczka z polski z wdowiego grosza, a miliarder Achmetow się nie poczuwa, pani Tymoszenko sama mogłaby przez rok utrzymać całą Ojczyzne ale nie ona nie poto kradła i siedziala w tiurmie żeby teraz rozdawać złoto.
13:13 - 14:00MUZYCZNA JEDYNKASłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Polecamy:

Bądź z nami w kontakcie: