Paczka dla Ukrainy. Żenia Klimakin: dziękuję Polakom

Jedynka
Tomasz Owsiński 17.03.2014
Majdan w Kijowie
Majdan w Kijowie, foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

- Dziękuję wszystkim Polakom, że wasze serce jest tak ogromne - mówił w Jedycne Ukrainiec Żenia Klimakin, dziennikarz Polskiego Radia od czterech lat mieszkający w Polsce.

- Nie mam prawa moralnego mówić o tym, żeby wysyłać pieniądze czy paczki, bo wiem jak wygląda sytuacja w Polsce. Jak wiele osób żyje w naprawdę trudnej sytuacji finansowej - podkreślił gość "Czterech pór roku".

Tymczasem Poczta Polska uruchomiła akcję "Paczka dla Ukrainy". Wysłanie paczki ważącej do 20 kg jest bezpłatne. - Napisałem na Facebooku o akcji, otrzymałem adres, pod który można wysłać paczkę, później drugi trzeci, czwarty, piąty i szósty. Teraz jestem łącznikiem, dostaję od swoich przyjaciół informacje, które przekazuję dalej, w taki sposób pomagają Polacy. Wiele osób chce systematycznie wysyłać paczki – powiedział dziennikarz.

Żenia Klimakin zwrócił również uwagę na fakt, że poza pomocą materialną, bardzo istotne jest także wsparcie moralne. - Te słowa, że jesteśmy razem - zaznaczył.

Gość Jedynki mówił także o tym, jak Polacy reagują na wydarzenia na Majdanie i jak obecnie postrzegają Ukraińców. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

to, pg

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 1
  1. Skallesny
    2014-03-19 19:47
    Paczka z polski z wdowiego grosza, a miliarder Achmetow się nie poczuwa, pani Tymoszenko sama mogłaby przez rok utrzymać całą Ojczyzne ale nie ona nie poto kradła i siedziala w tiurmie żeby teraz rozdawać złoto.

Bądź z nami w kontakcie:

13:00 - 15:00MUZYCZNA JEDYNKASłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Kalendarium muzyczne

Polecamy:

Ekspert ostrzega: dla wirusa eboli nie istnieją granice

Ekspert ostrzega: dla wirusa eboli nie istnieją granice

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ebola spowodowała do tej pory śmierć 4555 ludzi na 9216 przypadków zachorowań zarejestrowanych w siedmiu krajach. Jak się przed nią bronić? O to pytaliśmy naszego eksperta w "Czterech porach roku".

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Zespół zapowiedział, że koncert w katowickim spodku w niedzielę 19 będzie ich ostatnim telewizyjnym koncertem. Budka Suflera zagra oczywiście swój wielki przebój "Takie tango".

Już 13. raz wystartowały Choinki Jedynki

Już 13. raz wystartowały "Choinki Jedynki"

Choć za oknem Złota Polska Jesień to wystartowała nasza świąteczna akcja "Choinki Jedynki". I choć do Bożego Narodzenia ponad dwa miesiące, to akcję rozpoczynamy teraz, aby zachęcić dzieci do wzięcia udziały w konkursie, a także by dać im czas, na stworzenie pracy i przesłanie jej do nas.