Jedynka

Smuda do Zimocha: liczę na pana szczęście

04.06.2012 13:42
"Turku kończ ten mecz" i "Mistrzu Smuda czyń swe cuda" - takie hasła widnieją na specjalnym groszu, który w imieniu słuchaczy Jedynki redaktor Tomasz Zimoch przekazał Franciszkowi Smudzie.
Franciszek Smuda z prezentem od Tomasza Zimocha
Franciszek Smuda z prezentem od Tomasza ZimochaFoto: Tomasz Zimoch
Posłuchaj
15'27 Franciszek Smuda w "Dogrywce"
więcej

Selekcjoner dostał aż sześć monet, bo tyle meczów na Euro 2012 rozegrają Polacy zakładając, że dojdą do finału.

- Pan ma dużo szczęścia w życiu i przynosi szczęście, komentując dany mecz. Uważam więc, że te sześć grosików będą dla nas szczęśliwe - usłyszał od Franciszka Smudy Tomasz Zimoch.

Sześć
Sześć jednogroszówek na sześć zwycięskich meczów na Euro 2012/fot. T.Zimoch

Zgodnie z powiedzeniem, że szczęściu trzeba pomóc, wszyscy w reprezentacji skupiają się na jak najlepszym przygotowaniu do mistrzostw. - Po dzisiejszym treningu jestem optymistą. Widzę jak chłopcy się sprężają. Wiem, że oczekiwania wobec nas są duże, ale poczekajmy. Rozegrajmy to pierwsze spotkanie z Grekami. Zobaczymy, jaki będzie ostateczny wynik, a później będziemy walczyli dalej, do samego końca - podkreślał trener "biało-czerwonych.

Co Franciszek Smuda mówił o presji przed Euro 2012, polskim zespole i jego celach - dowiesz się z nagrania audycji.

Była to kolejna odsłona "Dogrywki" - nowego cyklu Jedynki poświęconego Euro 2012. Kolejne spotkanie z Tomaszem Zimochem po 17.30. Zapraszamy!

Czytaj więcej o Euro 2012 w serwisie specjalnym >>>

 pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

"Nakręćmy spiralę wspaniałej atmosfery"

04.06.2012 09:09
Od dziś na antenie Jedynki codziennie pojawiać się będzie "Dogrywka" - nowy cykl poświęcony Euro 2012. W pierwszym odcinku gościem Tomasza Zimocha był Krzysztof Materna.
Krzysztof Materna
Krzysztof MaternaFoto: PAP/Jan Bogacz
Posłuchaj
14'31 "Dogrywka" z Krzysztofem Materną
00'52 Tomasz Zimoch zaprasza na "zwariowane" relacje z Euro 2012
więcej

- Nie miałbym nadmiernym oczekiwań, jeśli chodzi o ceremonię otwarcia. Nam te ceremonie mylą się z ceremoniami otwarcia mistrzostw świata lub olimpiad, gdzie są to wielkie widowiska. Ja oczekuję, że dzieci sprawnie ułożą się w napis Polska i Ukraina, oraz że wystąpi może jakiś chór, może jakaś piosenkarka przywieziona w teczce przez UEFA. Oczekuję także, że nasz prezydent albo premier powie "uważam te mistrzostwa za otwarte". Punktem decydującym o uroczystości będzie dla mnie jednak przede wszystkim polski hymn - mówił Krzysztof Materna.

Co jeszcze znany aktor i reżyser mówił w związku z rozpoczynającym się w piątek Euro 2012 dowiesz się z nagrania audycji. W pierwszym odcinku "Dogrywki" znalazły się także relacje z Opalenicy i Gdańska, gdzie jeszcze dziś zameldują się odpowiednio reprezentacje Portugalii i Niemiec.

Z Krzysztofem Materną w warszawskim Hotelu Hyatt - centrum pobytowym polskich piłkarzy rozmawiał Tomasz Zimoch.

Na kolejną odsłonę nowego cyklu Jedynki zapraszamy o 12.30.

pg

Czytaj także

Podczas Euro nikt nie będzie się przebierał w hotelu

04.06.2012 11:22
Dariusz Dziekanowski jest zachwycony stadionami na Euro. Za jego czasów ich stan był tak zły, że część zagranicznych reprezentacji zamiast w szatni przebierała się w hotelu.
Dariusz Dziekanowski
Dariusz DziekanowskiFoto: PAP/Jan Frydrychowski
Posłuchaj
15'39 Dariusz Dziekanowski w Jedynce
więcej

W przeszłości Dariusz Dziekanowski kilkukrotnie wyrażał się krytycznie o trenerze kadry Franciszku Smudzie. - Możemy się nie zgadzać, ale kibicuję jemu i całej reprezentacji w 100 procentach. Wierzę, że osiągniemy sukces - mówił w Jedynce były asystent Leo Beenhakkera.

Gość "Czterech pór roku" odniósł się także do obiegowej opinii, że Franciszek Smuda to "trener szczęściarz". - Szczęście jest bardzo ważne, ale to powinniśmy wymieniać na samym końcu. Selekcjoner naszej reprezentacji ma kilku zawodników, którzy są na topie, osiągają sukcesy i są młodzi. Kilku następnych jest bardzo perspektywicznych i robi szybkie postępy. Reszta to bardzo solidni zawodnicy.

O prognozach przed meczem z Grecją i całym Euro 2012, a także słynnej już wypowiedzi byłego kapitana reprezentacji Anglii Sola Campbella dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiał Wiesław Molak.

Czytaj więcej o Euro 2012 w serwisie specjalnym >>>

pg

Czytaj także

"Rosja może być czarnym koniem Euro 2012"

04.06.2012 12:05
Rozpoczynamy przedstawianie grup Euro 2012. Na początek najważniejsza z punktu widzenia polskich kibiców grupa A. Zagrają w niej reprezentacje Polski, Grecji, Rosji i Czech. Szanse poszczególnych drużyn w rozmowie z Andrzejem Janiszem analizował Jerzy Engel.
Kibice reprezentacji Rosji
Kibice reprezentacji RosjiFoto: Wikipedia/Акутагава
Posłuchaj
05'43 Jerzy Engel o grupie A
więcej

Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski najgroźniejszym rywalem "biało-czerwonych" w grupie będzie Rosja. - To jest zespół, który w każdej formacji ma liderów. Nie jest tak, że mają jedną gwiazdkę w postaci Arszawina czy Pawluczenki. Na poprzednich mistrzostwach Europy Rosjanie mogli dojść nawet do finału, gdyby nie stanęli im na drodze późniejsi mistrzowie - Hiszpanie. Myślę, że Dick Advocaat nie poprowadzi ich gorzej niż Hiddink (poprzedni trener - przyp. red) i trzeba się tego zespołu mocno obawiać.

Jak Jerzy Engel ocenia potencjał pozostałych grupowych rywali "biało-czerwonych" i jakie wyniki typuje - dowiesz się z nagrania audycji.

Czytaj więcej o Euro 2012 w serwisie specjalnym >>>

pg