Pan Czesio: Mam grać?

Jedynka
Andrzej Gralewski 20.02.2012
Pan Czesio: Mam grać?
Czesław Majewski w studiu Jedynki, foto: Wojciech Kusiński/PR

- Kompozytor to za duże słowo. Kompozytorem był Mozart. Ja jestem układaczem melodii – mówi o sobie Czesław Majewski w Jedynkowej audycji "Spotkanie z mistrzem".

– Aktorem jestem najmniej – przyznaje "Pan Czesio". Przede wszystkim jest dyplomowanym pianistą, a dyrygentem - kształconym, ale "nieukończonym". Za kompozytora się nie uważa, raczej za "układacza melodii". W życiu najbardziej przydał mu się zawód pianisty.

Czesław Majewski wspomina, że do muzyki rozrywkowej ciągnęło go od czasu studiów; chyba zgodnie z zasadą, że najlepiej smakuje owoc zakazany. Gość Jedynki opowiedział o wspólnych występach z największymi gwiazdami polskiej piosenki, o kilkunastoletniej współpracy z kabaretem Olgi Lipińskiej oraz o najbliższych planach artystycznych.

Już się przyzwyczaił do tego, że "kultowe" stało się pytanie: mam grać?

Niedawno Czesław Majewski towarzyszył Irenie Santor podczas koncertu z okazji przyznania płycie "Kręci mnie ten świat" miana Złotej Płyty.

Obecnie przygotowuje się do spektaklu w Teatrze Kwadrat poświęconego Janowi Kobuszewskiemu. Premiera przedstawienia w marcu.

Rozmawiał Adam Rozlach.

(ag)

Czytaj także:

Komentarze:

Zaloguj się, nie będziesz musiał wpisywac kodu obrazkowego!
Skomentuj
0 komentarzy
    brak
19:00 - 19:40GALA REPORTAŻYSTÓW "Melchiory...Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Nie przegap

I love Polska - a Ty?

Zapraszamy na reportaż "Zakochani w Polsce" Hanny Bogoryi Zakrzewskiej i Amy Drozdowskiej.

Lektury Jedynki

Małgorzata Foremniak czyta "Lilkę"

Od dziś przez dwa tygodnie w "Lekturach Jedynki" będzie można posłuchać fragmentów nowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej, autorki słynnej sagi "Nad Rozlewiskiem".