Studniówkowe show

Jedynka
Marlena Borawska 12.01.2011
Studniówkowe show
foto: źr.PAP

Tegoroczne matury rozpoczną się 4 maja. Jednak najpierw maturzystów czeka najważniejszy bal w życiu.

Niegdyś studniówki odbywały się w szkole. A dokładnie w salach gimnastycznych przyozdobionych siatką maskującą, bibułą i balonami.

Obecnie odchodzi się od tej tradycji. Większość maturalnych bali odbywa się w wynajętych salach, hotelach, restauracjach. Wnętrza projektują zatrudnieni do tego dekoratorzy. Porządku strzeże wynajęta ochrona, a muzykę zapewnia profesjonalny DJ.

- Muzyka przekrojowa, rock and roll, pop, dance, disco - to gra się dziś na studniówkowych imprezach - tłumaczy DJ - Adam Pokora.

Coraz częściej sama muzyka nie wystarcza do tego, aby dobrze się bawić i młodzież zapewnia sobie dodatkowe atrakcje, takie jak barmański pokaz żonglerki.

Jednak tak jak niegdyś, tak i teraz podczas przygotowań do balu najistotniejsze są trzy sprawy. Po pierwsze strój. Po drugie znajomość kroków poloneza, a po trzecie przesądy.

Maturzystów nadal obowiązuje czerwona bielizna, podwiązki i zakaz ścinania włosów.

Aby wysłuchać materiału, wystarczy kliknąć "Studniówka” w boskie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

(mb)

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

15:00 - 19:00POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
serwis specjalny o I wojnie światowej

Polecamy:

Maria Pomianowska miłością do suki biłgorajskiej zaraża inne kontynenty

Maria Pomianowska miłością do suki biłgorajskiej zaraża inne kontynenty

- Mam już uczniów w Radżastanie i Japonii, a niedługo pierwszymi magistrami suk zostaną moi uczniowie z Akademii Muzycznej w Krakowie. Ten instrument zaczyna być bardzo popularny, choć do łask wrócił dopiero 18 lat temu - opowiada w "Muzycznej Jedynce" Maria Pomianowska. Artystka wystąpi na Festiwalu "Warszawa Singera", któremu patronuje Radiowa Jedynka.

Kruk, ich nowa płyta i natchnienie płynące z Carlosa Santany

Kruk, ich nowa płyta i natchnienie płynące z Carlosa Santany

- Album "Be4ore" opowiada o tym, jacy kiedyś byliśmy. W jednym z utworów padają słowa: "spróbuj wykrzesać z siebie tyle sił, ile masz, by być szczęśliwym człowiekiem", by znaleźć radość życia, nie myśleć o tych wszystkich problemach, które nas otaczają, pożerają i nękają - opowiada gitarzysta zespołu, Piotr Brzychcy.

Świat gadżetów. One wiedzą na ich temat wszystko

Świat gadżetów. One wiedzą na ich temat wszystko

Wyposażony w nawigację robot-odkurzacz, licząca skarbonka, jajko do jajek, a może licznik podrywacza? Który z nich warto kupić? Podpowiadają Pani Gadżet, czyli Anna Nowak-Ibisz oraz Lejdi Gadżet - Marzena Sienkiewicz.