Jedynka

Jak wspierać WOŚP?

08.01.2012 16:30
Dla chcącego nic trudnego! Pomagać możesz na wiele sposobów. Wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, których z pewnością spotkasz, wychodząc z domu albo wysyłając SMS pod numer 75 565 (koszt wysłania SMS to 6,15 zł).
Posłuchaj
07'09 Jak wspierać WOŚP?
więcej

Wśród Polaków są tacy, którzy chcieliby pomóc, ale na przykład nie mogą dziś wyjść z domu bądź są tam, gdzie wolontariusze nie dotarli, albo zwyczajnie nie noszą przy sobie gotówki.

Wszystkim tym podpowiadamy, że mogą skorzystać z innych metod:

- Możesz wpłacić darowiznę na cel 20. Finału WOŚP, przekazując dowolną kwotę na konto bankowe Orkiestry: 23 1240 1112 1111 0010 4196 3411.

- Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę na konto WOŚP, możesz to zrobić tu: KOD SWIFT PKO PPL PW, IBAN: PL 58 1240 1112 1111 0010 0944 9739.

- Jeśli dysponujesz kartą kredytową lub debetową, możesz z jej pomocą przekazać nam dowolną kwotę. Dzięki firmie FIRST DATA (właścicielowi firmy POLCARD) na naszej stronie internetowej zamieścimy odpowiedni formularz, za pośrednictwem którego możesz bezpośrednio wpłacić pieniądze na nasze konto. Możesz to zrobić również telefonicznie: tel. (22) 547-44-44.

- Udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców (Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne) - tel. (22) 622-20-20 lub strona licytacja.wosp.org.pl.

>>>Licytuj serduszko nr 111

- SMS pod numer 75 565 (koszt wysłania SMS 6,15 zł)

- Zapal piksel w akcji E-SERCE WOŚP: www.e-serce.wosp.org.pl

- Zadzwoń na Linię TP: 0 704 407 401 (koszt połączenia: 5 zł)

- Masz Facebooka? Skorzystaj z aplikacji, która umożliwia wpłatę pieniędzy na konto Orkiestry.

- Wesprzyj WOŚP za pośrednictwem serwisu społecznościowego SiePomaga.pl

-  Przekaż 1% podatku - Fundacja jest organizacją pożytku publicznego i każdy ma możliwość przekazania na naszą rzecz 1 proc. swojego podatku dochodowego. Jak to zrobić? Przeczytaj!

- Zamów kartę kredytową PEKAO/ORKIESTRA - jest to specjalna karta typu affinity: każda operacja dokonana za jej pomocą zasila drobną kwotą konto Orkiestry. Kartę można zamówić w banku PEKAO SA. 

***

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała do tej pory prawie 450 000 000 zł na najwyższej klasy sprzęt medyczny. A to wszystko dzięki Wam! To Wasze wpłaty sprawiają, że Fundacja nogła wyposażyć wszystkie szpitale, które opiekują się dziećmi. To dzięki Waszym, nawet tym najdrobniejszym wpłatom, jesteśmy w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde nowonarodzone dziecko mogło skorzystać z naszego sprzętu, który - o czym nie można zapominać - nie tylko ratuje życie, ale także służy do diagnostyki czy badań przesiewowych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Licytuj wywiad z Dodą!

Od wielu lat znane osobistości i duże firmy przekazują swoje pamiątki i cenne rzeczy na licytacje, aby wesprzeć doroczną akcję Jurka Owsiaka. Fani Dody mogą w tym roku wylicytować możliwość przeprowadzenia wywiadu z artystką.
Posłuchaj
00'20 Licytuj wywiad z Dodą!
więcej

Bilety na EURO 2012, motocykl zbudowany specjalnie dla Orkiestry czy samochód terenowy, którym jeździł ostatnio Adam Małysz... Od wielu lat znane osobistości i duże firmy przekazują swoje pamiątki i cenne rzeczy na licytacje, aby wesprzeć doroczną akcję Jurka Owsiaka.

/

Dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział, że jest sporo atrakcji dla kibiców sportowych. Można na przykład wylicytować koszulki Jerzego Dudka i Cristiano Ronaldo, rękawice Tomasza Adamka, kask Krzysztofa Hołowczyca i Tomasza Golloba czy spotkanie z Marcinem Gortatem i jego kolegami z drużyny Phoenix Suns.

 XX finał WOŚP - relacja na żywo>>>

Sporo atrakcji czeka też na fanów muzyki. Do zgarnięcia jest m.in. szapoklak należący do wokalisty Pidżamy Porno - Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego.

Na aukcjach Owsiaka jest też kilka gitar. Jest gitara basowa, na której nagrane były wszystkie płyty Republiki, albo gitara elektryczna, na której Glaca i zespół My Riot nagrali ostatni album. 

Wszystkie aukcje dostępne są na stronie www.aukcje.wosp.org.pl

***

W niedzielę 8 stycznia od 10.30 do 20.30 Program 1 Polskiego Radia po raz kolejny weźmie udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Naszym słuchaczom proponujemy "Grę o złote serduszko WOŚP z trzema jedynkami". Tylko u nas do zdobycia złote serduszko jubileuszowego XX Finału o numerze 111 – otrzyma je osoba, która zadeklaruje najwyższą wpłatę na konto Orkiestry. Gra zakończy się o 20.15 – wtedy poznamy zwycięzcę. Finałowy program w studiu Jedynki prowadzić będzie Krzysztof Grzesiowski, w studiu nr 5 TVP będą Dorota Świerczyńska, Ewa Syta i Daniel Wydrych, po Warszawie wędrować będą Justyna Koć i Radosław Małkiewicz, relacje z Polski i ze świata nadsyłać będą przez całą niedzielę nasi korespondenci.

Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Program I PR "gra z pompą" podczas XX Finału!

Czytaj także

Tak w Jedynce grała Orkiestra z pompą!

W każdym szpitalu, gdzie leczy się noworodki, są urządzania z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszędzie ratują one życie chorym dzieciom.
Posłuchaj
03'21 Rozmowa z prof. Bogdanem Maruszewskim
02'15 Posłuchaj,co dzieje się w Gdańsku
03'06 WOŚP w Zakopanem
02'25 Rozmowa z Ryszardem Grendą, nefrologiem z Centrum Zdrowia Dziecka
więcej

WOŚP kupuje małe pompy infuzyjne, niezbędne do podawania nieustannie leków maluchom. Ale kupuje także wielkie skomplikowane urządzenia do rezonansu magnetycznego. A żeby rezonans miał gdzie stać, orkiestra dokupiła do niego… budynek.

W każdym z 400 oddziałów intensywnej terapii noworodków są urządzania kupione przez WOŚP. Przez 20 lat Orkiestra zebrała 450 milionów złotych. Za to kupiono 23 tys. urządzeń medycznych. To blisko 70 procent wszystkich sprzętów w tych oddziałach. Policzono, że każdego dnia w ciągu ostatnich 20 lat do polskich szpitali trafiały 4 urządzenia.

>>> Posłuchaj rozmowy z prof. Bogdanem Maruszewskim, kardiochirurgiem z Centrum Zdrowia Dziecka, który opowiada o tym, jak ważna jest pomoc niesiona za pośrednictwem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Budżet polskiej służby zdrowia to ponad 60 miliardów rocznie. Ale te pieniądze idą na wszystko: na inwestycje, zakup sprzętu, jego renowację. Wkład Orkiestry jest znaczący. I wydaje się, że będzie musiał być znaczący, bo raz kupiony inkubator, pompa czy jakiekolwiek inne urządzenie się zużywa, a w końcu staje się przestrzały. Postęp techniki powoduje, że urządzenie kupione 20, a nawet 10 lat temu dziś w zasadzie jest już zabytkiem. A leczyć i ratować życia zabytkami się nie da.

/

***

Cały dzień Jedynka relacjonuje wszystko, co dzieje się na polskich ulicach. Informacje o tym, jak gra Orkiestra z pompą, co kilka minut na naszej antenie.

W roku jubileuszu WOŚP, pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko", zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Finałowy program w studiu radiowej Jedynki (w godz. 10.30-20.30) poprowadzi Krzysztof Grzesiowski. Przez cały dzień będzie się łączył z reporterami Jedynki, którzy zrelacjonują przebieg akcji. Dorota Świerczyńska, Ewa Syta i Daniel Wydrych nadawać będą ze studia nr 5 w TVP, a Justyna Koć i Radek Małkiewicz będą wędrować po stolicy i opowiedzą Słuchaczom, jak mocno w akcję włączyli się warszawiacy. Dzięki relacjom reporterskim z różnych ośrodków w kraju i zza granicy, Słuchacze Jedynki będą mogli się dowiedzieć, jak przebiega akcja w Polsce i na świecie.

 XX finał WOŚP - relacja na żywo>>>

Ponadto XX Finał WOŚP będzie wiodącym tematem "Niedzieli z Jedynką" (w godz. 13.00-19.30). Cotygodniowa niedzielna debata medyczna, tuż po godz. 15.00, poświęcona zostanie tematowi zbiórki.

Program 1 proponuje swoim Słuchaczom także grę o złote serduszko. Osoba, która zadeklaruje najwyższą wpłatę na konto Orkiestry, otrzyma serce z numerem 111. Początek zabawy w "Muzycznej Jedynce" o godz. 10.30, a rozstrzygnięcie o godz. 20.15.

 >>>Licytuj serduszko nr 111

Zapraszamy do udziału w zabawie!

AS