Wnioski o dopłaty bezpośrednie można składać tylko do 16 maja!

Jedynka
Urszula Tokarska 12.05.2011
Wnioski o dopłaty bezpośrednie można składać tylko do 16 maja
foto: fot. sxc.hu/public domain

Ogromna część rolników jeszcze wniosków nie złożyła.

Rolnicy, którzy chcą otrzymać dopłaty bezpośrednie za ten rok w pełnej wysokości, muszą się pospieszyć. Na złożenie wniosku mają czas tylko do poniedziałku, a w oddziałach ARiMR będzie tłoczno. Z dopłat w Polsce korzysta 1,4 miliona gospodarstw, ale ogromna część rolników jeszcze wniosków nie złożyła.

Justyna Golonko: - Pomimo apeli o nie odkładanie złożenia wniosków na ostatnią chwilę, jeszcze sporo rolników nie złożyło dokumentów o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2011.

Tomasz Kołodziej – prezes ARiMR: - Niestety, to prawda. Bardzo wielu rolników odłożyło złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na ostatnia chwilę. W kwietniu przyjmowaliśmy około 10-20 tysięcy wniosków dziennie, w maju przyjmujemy około 80-100 tysięcy wniosków dziennie.

Co z tymi rolnikami, którzy nie zdążą złożyć wniosków do 16 maja?

Tomasz Kołodziej: - Ostateczny termin upływa 10 czerwca. Niestety, rolnicy, którzy złożą wnioski po 16 maja, będą mieli pomniejszone płatności o 1% za każdy dzień złożenia wniosku po terminie 16 maja. W ostatnich dniach przyjmowania wniosków, do najbliższego poniedziałku, biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej. Będziemy pracowali również w sobotę, 14 maja, zaś 16 maja, w poniedziałek, w ostatnim dniu przyjmowania wniosków o płatności bezpośrednie, moi współpracownicy będą pracować do obsłużenia ostatniego rolnika, który się pojawi. ARiMR uruchomiła także punkty przyjmowania wniosków poza siedzibami biur powiatowych. Szczegółowy wykaz tych punktów, ich lokalizacji i godzin ich otwarcia można znaleźć na stronie internetowej ARiMR.

W tym roku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie przez Internet.

Tomasz Kołodziej: - Również za pośrednictwem poczty, przesyłając na adres biura powiatowego ARiMR.

Co z tymi rolnikami, którzy chcą wprowadzić zmiany w złożonych już wnioskach?

Tomasz Kołodziej: - Złożony wniosek do 16 maja będzie można poprawić bez żadnych sankcji do 31 maja.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Polecamy:

Jan Kiepura prekursorem trzech tenorów

Jan Kiepura prekursorem trzech tenorów

Jan Kiepura połączył świat opery, czyli kulturę wysoką ze światem kultury masowej. Może dlatego do dziś jest tak popularny. Jego piosenki zabrzmią w sobotę.

Bądź z nami w kontakcie: