Wnioski o dopłaty bezpośrednie można składać tylko do 16 maja!

Jedynka
Urszula Tokarska 12.05.2011
Wnioski o dopłaty bezpośrednie można składać tylko do 16 maja
foto: fot. sxc.hu/public domain

Ogromna część rolników jeszcze wniosków nie złożyła.

Rolnicy, którzy chcą otrzymać dopłaty bezpośrednie za ten rok w pełnej wysokości, muszą się pospieszyć. Na złożenie wniosku mają czas tylko do poniedziałku, a w oddziałach ARiMR będzie tłoczno. Z dopłat w Polsce korzysta 1,4 miliona gospodarstw, ale ogromna część rolników jeszcze wniosków nie złożyła.

Justyna Golonko: - Pomimo apeli o nie odkładanie złożenia wniosków na ostatnią chwilę, jeszcze sporo rolników nie złożyło dokumentów o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2011.

Tomasz Kołodziej – prezes ARiMR: - Niestety, to prawda. Bardzo wielu rolników odłożyło złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na ostatnia chwilę. W kwietniu przyjmowaliśmy około 10-20 tysięcy wniosków dziennie, w maju przyjmujemy około 80-100 tysięcy wniosków dziennie.

Co z tymi rolnikami, którzy nie zdążą złożyć wniosków do 16 maja?

Tomasz Kołodziej: - Ostateczny termin upływa 10 czerwca. Niestety, rolnicy, którzy złożą wnioski po 16 maja, będą mieli pomniejszone płatności o 1% za każdy dzień złożenia wniosku po terminie 16 maja. W ostatnich dniach przyjmowania wniosków, do najbliższego poniedziałku, biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej. Będziemy pracowali również w sobotę, 14 maja, zaś 16 maja, w poniedziałek, w ostatnim dniu przyjmowania wniosków o płatności bezpośrednie, moi współpracownicy będą pracować do obsłużenia ostatniego rolnika, który się pojawi. ARiMR uruchomiła także punkty przyjmowania wniosków poza siedzibami biur powiatowych. Szczegółowy wykaz tych punktów, ich lokalizacji i godzin ich otwarcia można znaleźć na stronie internetowej ARiMR.

W tym roku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie przez Internet.

Tomasz Kołodziej: - Również za pośrednictwem poczty, przesyłając na adres biura powiatowego ARiMR.

Co z tymi rolnikami, którzy chcą wprowadzić zmiany w złożonych już wnioskach?

Tomasz Kołodziej: - Złożony wniosek do 16 maja będzie można poprawić bez żadnych sankcji do 31 maja.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: WIECZÓR NAŻARTY

Polecamy:

Małgorzata Szumska w poszukiwaniu siebie. O Syberii i miłości

Małgorzata Szumska w poszukiwaniu siebie. O Syberii i miłości

- Od dzieciaka wiedziałam, że tam pojadę. Zapytałam babcię, co ona na to, a ona bez większego stresu powiedziała: jedź, mi się nic nie stało podczas wojny, to tobie w XXI wieku też nic nie będzie” - mówiła w Jedynce Małgorzata Szumska autorka książki "Zielona sukienka - przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii".

Muzyczna i wizualna uczta na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzyczna i wizualna uczta na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich

By poznać zawartość Muzeum Historii Żydów Polskich, nie trzeba przyjeżdżać do Warszawy. - Wystarczy otworzyć internet, wejść na stronę polin.pl i tam będą linki do naszego wirtualnego spaceru po wystawie, lekcji na żywo w kilku wersjach oraz platformy historie polin - mówi w Jedynce prof. Dariusz Stola, dyrektor muzeum.

Reżyserka filmu Joanna: najważniejsze były dla mnie emocje tytułowej bohaterki

Reżyserka filmu "Joanna": najważniejsze były dla mnie emocje tytułowej bohaterki

- Nie chciałam zbędnych słów, które byłyby jedynie częścią informacyjną. Gdy widziałam na twarzy Joanny reakcję na to, co mówi jej lekarz, to nie potrzebowałam już tego słyszeć - mówiła w Jedynce Aneta Kopacz, reżyserka filmu dokumentalnego o Joannie Sałydze, autorce znanego bloga "Chustka", u której zdiagnozowano raka.