Trudno sprzedać mieszkanie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 13:32
Aby sprzedać mieszkanie trzeba czekać pół roku i dać kupującemu 7 procent rabatu. Zdaniem pośredników, tak złej sytuacji nie było od 2009 roku.
Audio
  • 03'16
    Zastój na wtórnym rynku mieszkaniowym

Jest zastój na mieszkaniowym rynku wtórnym. Mimo że właściciele co raz bardziej obniżają ceny, lokale sprzedają się najwolniej od ponad 3 lat. Sprzedaż mieszkania trwa średnio pół roku i dodatkowo trzeba dać także rabat w wysokości 7 procent - mówi Grażyna Błaszczak z dziennika "Rzeczpospolita".
 - Zdaniem pośredników, tak źle nie było od stycznia 2009 roku (wtedy rozpoczęły się badania rynku). Zastój jest prawdopodobnie spowodowany dużymi kłopotami z udzieleniem kredytów hipotecznych.  Według Agencji Metrohouse & Partnerzy S.A., również w Warszawie nie jest łatwo sprzedać mieszkanie. Kwietniowe dane pokazują, że na klienta trzeba tam czekać prawie 130 dni. Jednocześnie spada średnia cena kupowanych mieszkań. Między 300 a 315 tysięcy, to maksymalna cena, jaką w tej chwili możemy średnio wydać na mieszkanie na rynku wtórnym.

Więcej na ten temat na antenie Jedynki w audycji "Gospodarczy Temat Dnia" o 13:30 i w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odwrócony kredyt hipoteczny do poprawki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:33
Minister gospodarki Waldemar Pawlak chce, by w proponowanym przez resort projekcie znalazły się też zabezpieczenia dla osób powierzających swoje mieszkanie bankowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spadek sprzedaży kredytów hipotecznych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 09:39
W tym roku sprzedaż kredytów hipotecznych będzie o kilka lub kilkanaście procent niższa niż w ubiegłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańsze mieszkania, ale trudniej o kredyt hipoteczny

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 07:40
O ponad 5 procent spadła w tym roku sprzedaż kredytów hipotecznych. To wynik zaostrzenia warunków udzielania kredytów mieszkaniowych, kredytów walutowych i wygaszania programu "Rodzina na swoim".
rozwiń zwiń