POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Następny odcinek audycji dnia 22.04.2014 o godzinie 15:00

W tym m.innymi:
15.00 - Aktualności
15.05 - Aktualności europejskie
15.11 - Radio Kierowców
15.12 - Pogoda
15.30 - Rozmowa dnia
16:00 - Aktualności
16.05 - Sport
16.07 - Radio Kierowców
16.08 - Pogoda
16.30 - Wszystko, co chciałbyś wiedzieć... - podsumowanie
16.43 - Po pierwsze ekonomia
17.00 - Aktualności
17.05 - Radio Kierowców
17.06 - Pogoda
17.20 - DEBATA
18:00 - Aktualności
18.05 - Sport
18.07 - Radio Kierowców
18.08 - Pogoda
18.10 - WIĘCEJ ŚWIATA
18.40 - Aktualności z Watykanu

Prowadzący

O audycji

Wydarzenia, komentarze i chwila oddechu. Każde popołudnie najlepiej smakuje z Jedynką.

Poprzednie audycje

Eugeniusz Smolar: Jan Karski wyróżniał się empatią

- Wykazał się osobistym zaangażowaniem wobec ludzi ginących - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. W czwartek 24 kwietnia minie 100. rocznica urodzin Jana Karskiego, byłego oficera Polskiego Państwa Podziemnego, który jako pierwszy naoczny świadek zaalarmował Zachód o zbrodni Holokaustu.

Aleksander Smolar: to wojna, jakiej nie znamy

Zamiast sił zbrojnych używa się na niespotykaną dotąd skalę sił specjalnych i propagandy. - Dużo mówi się o wykorzystaniu środków finansowych, które dla Rosji mogłyby być bardzo bolesne. Na razie dużo się mówi i niewiele robi, bo Europa jest podzielona - mówił w radiowej Jedynce Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego.

DAB+. Radio cyfrowe to technologiczny skok

- Dotychczas było tak: jedna antena, jedna częstotliwość, jeden program. Dzięki technologii cyfrowej z jednej anteny za pomocą wiązki cyfrowej możemy przenosić 12 programów - wyjaśniał w radiowej Jedynce Krzysztof Łuszczewski, szef rozwoju radiofonii cyfrowej Polskiego Radia.

Kryzys ukraiński. NATO zwiększa obronę na wschodzie

- Nie chodzi o zmianę polityki Rosji, ale wysłanie do Rosji jasnego sygnału, że NATO będzie bronić swoich. Państwa Sojuszu mogą się spodziewać konkretnych działań, jeśli nastąpi atak zbrojny na ich terytorium - mówił w Jedynce Łukasz Kulesa (PISM),

Owsiak: Historia Misia to akcja skierowana do nas wszystkich

- Może mniej do bandytów, którzy biją dzieci, bo ci najczęściej nie mają tej świadomości bądź robią to z premedytacją, ale apelujemy do ludzi, którzy to widzą, słyszą, jako sąsiedzi czy nauczyciele i mogą zwrócić uwagę - powiedział Jurek Owsiak.

Kościół w Polsce opisany liczbami

- Są konkretne liczby, które potrafią opisać religijność oraz stosunek Polaków do wiary - mówił w radiowej Jedynce ks. dr Wojciech Sadłoń z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.