Polacy żegnają się z Euro. "Wszystko jeszcze przed nami"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 10:05
Piłkarska reprezentacja Polski udział w mistrzostwach Europy we Francji zakończyła na ćwierćfinale. Mimo porażki z Portugalią - dziennikarze goszczący w "Sygnałach dnia" byli pod wrażeniem gry Polaków.
  • Michał Karnowski i Roman Imielski o występie polskich piłkarzy na Euro 2016 (Sygnały dnia/Jedynka)
Możemy być dumni z naszej reprezentacji - mówili goście radiowej Jedynki
Możemy być dumni z naszej reprezentacji - mówili goście radiowej JedynkiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W czwartek w Marsylii podopieczni Adama Nawałki przegrali po serii rzutów karnych z Portugalią 3:5. Jedenastkę strzelaną przez Jakuba Błaszczykowskiego obronił portugalski bramkarz Rui Patricio. Po 90 minutach był remis 1:1, dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia. W półfinale turnieju Portugalia zmierzy się ze zwycięzcą meczu Belgia - Walia.

Roman Imielski ocenił w radiowej Jedynce, że to był świetny mecz w wykonaniu naszej reprezentacji. - Polacy byli lepsi niż Portugalczycy - powiedział. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zaznaczył, że jest dumny z zespołu Adama Nawałki. - Ostatni raz na takim poziomie graliśmy w 1982 roku - podkreślił.

Euro 2016 - zobacz serwis specjalny >>>

Michał Karnowski z portalu wPolityce.pl uważa, że podczas Euro 2016 narodziła się "prawdziwa drużyna". - To był piękny turniej w wykonaniu Polaków - zaznaczył. Jego zdaniem, ekipa Nawałki dostarczy nam w przyszłości jeszcze wielu pozytywnych emocji. - Gra toczy się dalej. Ta drużyna i ten trener mogą nam dać ogromnie dużo radości. Wszystko przed nami - dodał.

Goście "Sygnałów dnia" mówili także m.in. o sprawie Trybunału Konstytucyjnego i sytuacji po Brexicie. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Michał Karnowski (portal wPolityce.pl), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")

Data emisji: 1.07.2016

Godzina emisji: 8.16

aj/tj

Polska nie zagra w półfinale Euro 2016. W czwartek biało-czerwoni ulegli w rzutach karnych Portugalii 3:5. Decydującej "jedenastki" nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski. - Karne są dla ludzi odpornych nerwowo. To jest loteria - mówił w Jedynce wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i srebrny medalista olimpijski.