Chopin w Peru. Podróże Rafała Łuszczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 22:00
W "Notatniku Dwójki" zapraszamy na spotkanie z inicjatorem Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Limie. To pierwsza tego typu impreza w Ameryce Południowej.
Lima, stolica Peru
Lima, stolica PeruFoto: Flickr/Imperial94

Rafael Aleksander Łuszczewski zadebiutował na światowych estradach z Tokyo Symphony Orchestra mając 16 lat. Od tego czasu jego kariera artystyczna rozwija się w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii, Afryce, na Bliskim Wschodzie i niemal wszystkich krajach Europy. Od 2003 jest wpisany jako Artysta Steinway'a na elitarną listę pianistów "The Steinway & Sons Artists' Roster" w Nowym Jorku.

Występował w wielu prestiżowych salach koncertowych, np.: Théâtre du Châtelet w Paryżu, Palau da Musica w Barcelonie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, "KKL" w Lucernie, Purcell Room w Londynie, Victoria Concert Hall w Singapurze, Suntory Hall w Tokio, Linder Hall w Johannesburgu, Sala Cecilia Meireles w Rio de Janeiro, Salon Dorado w Buenos Aires, Teatro Solis w Montevideo, Verbruggen Hall w Sydney.
(Źródło: http://www.raphael.art.pl)

W "Notatniku Dwójki" Rafał Łuszczewski opowie o swoich podróżach, przede wszystkim do Ameryki Południowej.

Na spotkanie zaprasza Anna Skulska.

28 lipca (poniedziałek), godz. 15.00-15.30

bch

Czytaj także

Kim był Kocio, czyli rozszyfrowywanie listów Chopina

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 15:00
Henryk Nowaczyk przez wiele lat zajmował się uściślaniem niedopowiedzeń i rozszyfrowywaniem aluzji zawartych w korespondencji Fryderyka Chopina. Wyniki jego detektywistycznych dociekań zebrane zostały w publikacji "Chopin w podróży. Glosy do biografii".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Wakarecy: nie krępuję się wbić gwoździa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 15:00
- Gram w koszykówkę, gram w siatkówkę, nie boję się specjalnie o swoje palce, nie ma sensu pozbawiać się przez nie tych przyjemności - mówił w audycji "Five o'clock" jedyny polski pianista, który zagrał w finale ostatniego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Thomas Tellefsen. Norweski dziedzic spuścizny Chopina

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 14:00
- Myślę, że byli dobrymi przyjaciółmi. Chopin uważał go za bardzo utalentowanego pianistę i kompozytora - tak o norweskim uczniu polskiego wirtuoza mówiła w Dwójce Ingrid Loe Dalaker, autorka wydanej niedawno w Polsce książki "Thomas Tellefsen w norweskiej i francuskiej kulturze muzycznej".
rozwiń zwiń