XIII Festiwal Pieśni w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 15:11
Dwójka poleca imprezę, która rozgrywa się w najpiękniejszym miejscach Warszawy. Festiwal rozpoczyna się 28 maja i potrwa aż do 27 listopada.
XIII Festiwal Pieśni kontynuuje tradycje Letnich Festiwali Pieśni Kompozytorów Polskich, które Filharmonia im. Romualda Traugutta realizuje od roku 2001 i Festiwali Pieśni Europejskiej, które odbywają się od roku 2005
XIII Festiwal Pieśni kontynuuje tradycje Letnich Festiwali Pieśni Kompozytorów Polskich, które Filharmonia im. Romualda Traugutta realizuje od roku 2001 i Festiwali Pieśni Europejskiej, które odbywają się od roku 2005Foto: materiały prasowe

Jest to jedyny w Polsce festiwal poświęcony liryce wokalnej o takiej formule (koncertów monograficznych: w przypadku pieśni polskiej jeden koncert to pieśni jednego kompozytora; w przypadku pieśni europejskiej każdy koncert to pieśni kompozytorów z jednego kraju) obejmujący swoim programem kompozytorów polskich i europejskich od wieków dawnych aż do współczesności. Celem Festiwalu jest zaprezentowanie publiczności twórczości pieśniarskiej zarówno polskiej, jak i obcej w najlepszych wykonaniach.

Festiwal podzielony jest na dwie części – XIII Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich i IX Festiwal Pieśni Europejskiej. Koncerty festiwalowe odbywać się będą od końca maja do połowy lipca, a następnie na przełomie września i października 2016 roku. Ostatni koncert, poświęcony pieśniom Powstania Listopadowego odbędzie się 27 listopada 2016 roku. Pieśni wysłuchać będzie można w najpiękniejszym miejscach Warszawy – w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego, w Pałacu na Wyspie i Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich oraz w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wykonawcami koncertów będą wybitni polscy i zagraniczni śpiewacy, specjalizujący się w wykonawstwie liryki wokalnej.

>>>Program XIII Festiwalu Pieśni w Warszawie<<<

W części Festiwalu poświęconej muzyce polskiej usłyszymy, jak zawsze, pieśni kompozytorów: znanych (Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Stanisław Niewiadomski), dawnych (Mikołaj Gomółka), zapomnianych (Karol Mikuli), współczesnych (Paweł Łukaszewski, Edward Pałłasz, Witold Lutosławski, Henryk Mikołaj Górecki) oraz polskie pieśni patriotyczne, w wykonawstwie których specjalizuje się organizator Festiwalu – Filharmonia im. Romualda Traugutta. Część poświęcona pieśni europejskiej da słuchaczom możliwość zapoznania się z pieśniami ukraińskimi, niemieckimi, hiszpańskimi, słowackimi i francuskimi.

Bilety w cenie od 10 do 20 zł oraz karnety dostępne są na www.bilety24.pl ; w Salonach Empik i punktach sprzedaży Eventim oraz na godzinę przed każdym koncertem w miejscu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy.

materiały prasowe/bch