Euroradio. Radiowy sojusz na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 18:47
– Tylko jako duża, prężnie działająca wspólnota możemy stawić czoła konkurencji dużych amerykańskich firm – mówił Graham Ellis, przewodniczący komitetu Euroradia.
Audio
  • Graham Ellis o współpracy narodowych radiofonii w ramach Euroradia (Wybieram Dwójkę)
Za filary Europejskiej Unii Nadawców Graham Ellis uznał radiofonię brytyjską i Polskie Radio (zdj. Ilustracyjne)
Za filary Europejskiej Unii Nadawców Graham Ellis uznał radiofonię brytyjską i Polskie Radio (zdj. Ilustracyjne)Foto: macronix/flickr/cc

W Warszawie odbywa się zjazd Euroradia, które jest częścią Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Zrzesza ona radiofonie z Europy i krajów pozaeuropejskich, umożliwiając współpracę nie tylko w dziedzinie muzyki klasycznej, jazzu czy folku, lecz także wymianę informacji i transmisje np. wydarzeń sportowych.

Przewodniczący komitetu Euroradia Graham Ellis zwracał uwagę na istotę wspólnego działania w czasach zmieniających się oczekiwań odbiorców. – Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy dajemy im coś, czego wielkie korporacje nie są w stanie zapewnić – powiedział.

I choć odpowiedź na to pytanie często zależy od przynależności narodowej, zdaniem Grahama Ellisa wspólnota radiofonii jest tak silna, jak jej członkowie. Zwrócił także uwagę na pewną wyjątkową cechę radia, której nigdy nie będzie mieć żaden internetowy serwis oferujący muzykę na życzenie.

***

Prowadzenie: Adam Suprynowicz
Gość:
Graham Ellis (przewodniczący komitetu Euroradia)
Data emisji:
19.05.2015
Godzina emisji:
17.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/bch

Czytaj także

Trybuna Kompozytorów docenia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 23:05
Relacja z zakończonej 15 maja 62. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów w Tallinie, na której nie zabrakło polskiego sukcesu.
rozwiń zwiń