Europejska Unia Nadawców działa jak poczta

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 18:30
- EBU zbiera wszystkie nagrania i koncerty i rozpowszechnia je na cały świat - mówił w Dwójce Pierre-Yves Tribolet, szef Euroradia Classics, który przyjechał do Warszawy na Zgromadzenie Euroradia.
Audio
  • Rozmowa z Pierrem-Yvesem Triboletem, szefem Euroradia Classics (Wybieram Dwójkę)
Europejska Unia Nadawców zapewnia swoim członkom łatwy dostęp do tysięcy koncertów z całego świata (zdjęcie ilustracyjne)
Europejska Unia Nadawców zapewnia swoim członkom łatwy dostęp do tysięcy koncertów z całego świata (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glowimagers/EastNews

Zgromadzenie Euroradia, które jest częścią Europejskiej Unii Nadawców, to najważniejsze spotkanie środowiska europejskich radiowców. Tribolet opowiadał o roli, jaką Unia odgrywa w popularyzowaniu jazzu i muzyki klasycznej. - EBU skupia 85 zespołów, chórów, big bandów i orkiestr, na które wydaje pięćset milionów euro. Dzięki temu radio publiczne jest jednym z największych pracodawców dla muzyków, a jego orkiestry symfoniczne są z reguły drugimi najważniejszymi orkiestrami w kraju - podkreślał gość "Wybieram Dwójkę".

Pierre-Yves Tribolet dodał, że dziś w społeczeństwach europejskich nie słucha się muzyki klasycznej. Czy radio ma jakieś możliwości by odwrócić tę tendencję?

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Gość: Pierre-Yves Tribolet, szef Euroradia Classics

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 16.00

bch/mm

Czytaj także

Prestiżowe spotkanie europejskich radiowców w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 11:33
Do Warszawy przyjechali szefowie publicznych rozgłośni radiowych z Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Wezmą udział w dorocznym spotkaniu Europejskiej Unii Nadawców, Zgromadzeniu Euroradia. Spotkanie potrwa dwa dni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euroradio. Radiowy sojusz na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 18:47
– Tylko jako duża, prężnie działająca wspólnota możemy stawić czoła konkurencji dużych amerykańskich firm – mówił Graham Ellis, przewodniczący komitetu Euroradia.
rozwiń zwiń